(نگرانی) انگلیس از وضعیت حقوق بشر در فلسطین اشغالی

(نگرانی) انگلیس از وضعیت حقوق بشر در فلسطین اشغالی

۰۴ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۴۹ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - دولت انگلیس درخصوص وضعیت حقوق بشر در فلسطین اشغالی از جمله افزایش خشونت شهرک‌نشینان علیه فلسطینی‌ها در گزارشی به ابراز نگرانی در این زمینه اکتفا کرد.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - دولت انگلیس روز پنجشنبه در گزارشی، درخصوص نقض حقوق بشر توسط رژیم صهیونیستی ابراز نگرانی کرد.

به نوشته وبگاه «جویش نیوز»، وزارت توسعه و رفاه عمومی انگلیس در این گزارش آورده است وضعیت حقوق بشر در فلسطین اشغالی، کرانه باختری و نوار غزه «همچنان نگران کننده» است.

این گزارش درخصوص افزایش خشونت از سوی شهرک نشینان صهیونیست و تخریب اموال و منازل فلسطینی ها هشدار داده و می نویسد «نگرانی ها درخصوص استفاده از نیروی بیش از حد» از سوی نظامیان صهیونیست همچنان پابرجا است.

این وزارتخانه درقبال نوار غزه نیز به اعلام نگرانی در گزارش خود اکتفا کرده و می نویسد: «وضعیت انسانی در نوار غزه همچنان وخیم است».

در حالی که از روز گذشته مرگ غم انگیز بیست و هفت پناهجو در آبراه بین انگلیس و فرانسه به تیتر رسانه ها تبدیل شده و دو طرف یکدیگر را مقصر حوادث مشابه می دانند، دولت انگلیس در این گزارش کشورهایی نظیر روسیه، کره شمالی، مصر، روسیه، پاکستان، ایران و عراق را در لیست «کشورهای با تداوم نگرانی» در زمینه حقوق بشر قرار داده است.

اوایل ماه جاری نیز اتحادیه اروپا و انگلیس در بیانیه هایی جداگانه بر لزوم توقف گسترش شهرک سازی صهیونیست ها در اراضی اشغالی تأکید کردند.

مهر امسال نیز «جیمز کلِوِرلی» معاون وزیر امور خارجه انگلیس در امور غرب آسیا و شمال آفریقا، بامداد شنبه در پیامی توئیتری نوشت: «انگلیس اقدام خشونت آمیز شهرک نشینان علیه یک روستای فلسطینی در جنوب بلندی های هبرون (الخلیل) در تاریخ ۲۸ سپتامبر را محکوم می کند».

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز