العامری خطاب به پلاسخارت: صحبت های شما درمورد انتخابات عراق، باعث از بین رفتن راه حل  سیاسی شد
سرویس بین الملل - رئیس ائتلاف الفتح از عملکرد و اظهارات نماینده سازمان ملل در امور عراق انتقاد و تأکید کرد که اظهارات این نماینده در شورای امنیت، موضوعیت نداشت.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - «جنین هانس پلاسخارت» نماینده سازمان ملل در امور عراق شامگاه روز پنجشنبه به دیدار هادی العامری رئیس ائتلاف الفتح عراق رفت.

شبکه خبری «النجباء» گزارش داد، العامری در این دیدار این سؤال را برای پلاسخارت مطرح کرده است که آیا شکایت [به نتایج انتخابات]، تهدیدی برای کمیساریای انتخابات عراق است؟

وی گفت که «آنچه برای ما مهم است و نخستین اولویت ما به شمار می رود، ثبات امنیتی و سیاسی عراق است و برای تحقق این مسئله، عمر و جوانی خود را داده ایم».

رئیس الفتح خاطر نشان کرد: «علت عدم پذیرش نتایج انتخابات اخیر این است که معتقدیم این نتایج، فاجعه بار است و امنیت و ثبات عراق را بر هم خواهد زد و مهمترین رکن دموکراسی یعنی صندوق رأی را از بین خواهد برد».

العامری همچنین خطاب به پلاسخارت گفت: «ما از تو نمی خواهیم که به صورت علنی از کمیساریا، دفاع کنی، ولی این ستایش غیر قابل توجیه نیز، نیاز نبود... اظهارات تو در شورای امنیتی، موضوعیت نداشت».

وی ضمن انتقاد از اینکه پلاسخارت مانند یک «نماینده عالی رتبه» رفتار می کند، از اظهارات نادرست نماینده سازمان ملل، ابراز تأسف و تأکید کرد که این اظهارات باعث شد صحنه انتخابات پیچیده شده و راهکار سیاسی نیز از بین برود.

پلاسخارت هم در صفحه توئتیری خود گفت که در دیدار با العامری، ابراز امیدواری کرده است که کمیساریای عالی مستقل انتخابات و هیئت قضائی با استقلال کامل به شکایت های انتخاباتی رسیدگی کنند.

این در حالی است که پلاسخارت به تازگی در جریان اظهارات مداخله جویانه درباره انتخابات پارلمانی این کشور، مدعی شده بود که همه طرفهای سیاسی باید نتایج انتخابات را بپذیرند و نسبت به پیامدهای وخیم ابطال نتایج انتخابات هشدار داد.

 

 

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز