تاکید ایران و تاجیکستان بر توسعه همکاری های فرهنگی و گردشگری
سرویس بین الملل - در دیدار سفیر ایران در شهر «دوشنبه» با مقامات تاجیکستان بر ضرورت توسعه همکاری های میان دو کشور در زمینه‌های فرهنگی، هنری و گردشگری تاکید شد.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - به  گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، «محمدتقی صابری» سفیر جمهور اسلامی ایران «دوشنبه» با «زلفیه دولت زاده» وزیر فرهنگ تاجیکستان دیدار و در خصوص رشد و گسترش همکاری های میان دو کشور در زمینه های فرهنگی گفت وگو کردند.

صابری وجود اشتراکات و پیوندهای فراوان ‎میان ایران و ‎تاجیکستان را زمینه ساز گسترش مناسبات و همکاری های فرهنگی و هنری دو کشور عنوان کرد.

وی گفت: ایران آماده تعمیق تعاملات با تاجیکستان در زمینه های مورد علاقه متقابل می باشد.

وزیر فرهنگ تاجیکستان نیز از توسعه همکاری های در عرصه های فرهنگی و هنری با ایران استقبال کرد.

سفیر ایران همچنین با «تاج الدین جوره زاده» رئیس کمیته رشد گردشگری تاجیکستان دیدار و در مورد گسترش بیش از پیش مناسبات دوجانبه و اجرای یادداشت تفاهم همکارهای دو کشور در حوزه گردشگری تبادل نظر کرد.

صابری در این دیدار بر وجود اشتراکات فراوان  ایران و تاجیکستان در حوزه گردشگری تاکید کرد و گفت: اجرای یادداشت تفاهم همکاری های میان دو کشور منجر به توسعه روابط در این زمینه خواهد شد.

قابل ذکر است که سفیر ایران در دیدارهای قبلی خود با مقامات مربوطه تاجیکستان نیز بر ضرورت تحکیم مناسبات میان دو کشور در زمینه های گردشگری، از جمله گردشگری سلامت، برگزاری هفته صنایع دستی ایران در شهرهای پرجمعیت تاجیکستان، تسهیل حضور فعالان بخش خصوصی گردشگری تاجیکستان در نمایشگاه های بین المللی ایران، تسهیل سفر هیات های گردشگری به منظور آشنایی با ظرفیت های گردشگری دو کشور و تقویت همکاری های آموزشی به منظور ارتقاء منابع انسانی این حوزه تاکید کرده بود.

انتظار می رود که پس از نخستین سفر رسمی رئیس جمهور ایران  آیت الله سید ابراهیم رئیسی به تاجیکستان در اواسط ماه سپتامبر سال جاری میلادی به «دوشنبه» و دیدار و مذاکرات مقامات عالی دو کشور، همکاری های ایران و تاجیکستان در عرصه های مختلف از پویایی بیشتری برخوردار خواهند شد.

تاکید ایران و تاجیکستان بر توسعه همکاری های فرهنگی و گردشگری

تاکید ایران و تاجیکستان بر توسعه همکاری های فرهنگی و گردشگری

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط نیوز