گوترش: اوضاع در مناطق اشغالی فلسطین تهدیدی برای صلح و امنیت بین المللی است
سرویس بین الملل - دبیرکل سازمان ملل با اشاره به اشغالگری رژیم صهیونیستی تاکید کرد، اوضاع در مناطق اشغالی فلسطین همچنان تهدیدی برای صلح و ثبات بین‌المللی است.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل در روز بین المللی همبستگی با ملت فلسطین در حساب توئیتری خود نوشت، «شرایط در مناطق اشغالی فلسطین همچنان چالشی برای صلح وثبات بین المللی است».

وی افزود: در روز فلسطین، دوباره بر تعهد(سازمان ملل) به مردم فلسطین برای دستیابی به حق و حقوقشان و ساختن یک آینده همراه با صلح و اتحاد برای هر دوی فلسطینیها و اسرائیلی ها تاکید میکنم. 

سازمان ملل اخیرا نیز در گزارشی اعلام کرد که سیاستهای محصور سازی، محدود کردن و عملیاتهای نظامی رژیم صهیونیستی در مناطق اشغالی کرانه باختری از سال 2000 تا کنون  57.7 میلیارد دلار به فلسطینیها ضرر مالی و اقتصادی وارد کرده است. 

با این وجود، بسیاری از منتقدان سازمان ملل را به بی عملی در برابر تجاوزات اسرائیل متهم میکنند و اقدامات آن را بیشتر شعاری میدانند. 

روز بین المللی همبستگی با مردم فلسطین هر ساله در ۲۹ نوامبر (۸ آذر) برگزار می شود. نامگذاری این روز توسط مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سال ۱۹۷۷ به منظور نشان دادن توجه جهانی به مشکلات جامعه فلسطینی انجام شده است.

 

منبع : خبرگزاری فارس