اردوغان: گام هایی را برای عادی سازی روابط با مصر و اسرائیل برمی داریم
سرویس بین الملل - رئیس‌جمهور ترکیه با بیان اینکه سقوط شدید ارزش پول این کشور با اصول اقتصادی هیچ ارتباطی ندارد، گفت بعد از آشتی با امارات، گام‌های مشابهی را درخصوص مصر و رژیم صهیونیستی نیز برمی‌دارند.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه امروز (دوشنبه) از تصمیم دولت خود برای عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و مصر خبر داد.

اردوغان طی سخنرانی در جمع نمایندگان پارلمانی حزب عدالت و توسعه گفت: «توافقات امضا شده با امارات در مذاکرات آنکارا، دوران جدیدی را در روابط دو کشور آغاز خواهد کرد. من قصد دارم در ماه فوریه به امارات سفر کنم».

به نوشته خبرگزاری «آناتولی» وی همچنین افزود: «همانطور که با امارات عربی متحده گام هایی را برای آشتی برداشتیم، گام های مشابهی با مصر و اسرائیل نیز خواهیم برداشت».

رئیس جمهور ترکیه با بیان اینکه هرگز از افزایش نرخ بهره ها و گرانی در ترکیه دفاع نکرده، توضیح داد: «من هرگز در این خصوص مماشات نمی کنم و یک گام هم عقب نمی نشیم».

اردوغان نوسانات نرخ ارز را بدون مبنای اقتصادی توصیف کرده و گفت: «به مشکلات ناشی از افزایش قیمت ها به دلیل این نوسانات، رسیدگی می کنیم.».

به نوشته آناتولی، وی در بخش دیگری از صحبت هایش نیز اعلام کرد که ترکیه می خواهد در حل تنش بین روسیه و اوکراین از طریق گفت وگو با دو طرف، مشارکت کند.

منبع : خبرگزاری فارس