بلاروس و روسیه در مرز اوکراین مانور برگزار می کنند

بلاروس و روسیه در مرز اوکراین مانور برگزار می کنند

۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۹ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - وزیر دفاع بلاروس امروز (دوشنبه) اعلام کرد، این کشور قصد دارد تا مانورهای مشترکی را با روسیه به منظور پوشش مرزهای جنوبی با اوکراین برگزار کند.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از ایسنا - خبرگزاری اسپوتنیک، "ویکتور خرنین" وزیر دفاع بلاروس در بیانیه ای اعلام کرد، نیروهای ارتش برای برگزاری یک رزمایش مشترک با نیروهای ارتش روسیه در مرزهای جنوبی با اوکراین آماده شده اند. ما قصد داریم تا این رزمایش را با همکاری همتایان و همچنین متحد استراتژیک خود یعنی روسیه برگزار کنیم.

این مقام مسئول دفاعی بلاروس همچنین ادامه داد، اوضاع در نزدیکی مرزهای جنوبی و غربی متشنج است و دولت مینسک می خواهد تا پاسخ قاطع به این اوضاع بدهد.

وی افزود: اگرچه دولت مینسک هیچ اقدام اضافی برای رساندن نیروهای مسلح به بالاترین درجه آمادگی رزمی انجام نمی دهد، اما ارتش در نظر دارد به هر یک از اقدامات نامناسب کشورهای غربی پاسخ دهد. در صورت لزوم ما بر اساس برنامه ها اقدام می کنیم.

وزیر دفاع بلاروس همچنین بر ضرورت تقویت سیستم دفاع هوایی منطقه ای مشترک با روسیه در بلندمدت نیز اشاره کرد.

وی گفت: نتایج ارزیابی ها نشان می دهد که اقدامات غرب برای نظامی کردن منطقه منجر به تغییر قابل توجهی در موازنه قوا می شود. پتانسیل تهاجمی نیروهای مسلح کشورهای عضو ناتو در نزدیکی مرزهای ما در حال افزایش است.

وی گفت: واحدهای نظامی جدید در مرز مستقر شده و تسلیحات جدید نیز در حال تهیه است.

منبع : خبرگزاری ایسنا