قانونگذار اروپایی: تلاش ماکرون در اعتبار بخشیدن به (بن سلمان) بی فایده است
سرویس بین الملل - یک قانونگذار اروپایی به شدت از سفر رئیس جمهور فرانسه به عربستان سعودی و دیدار با مقام‌های ارشد این کشور از جمله «محمد بن سلمان» ولی‌عهد سعودی انتقاد کرد.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - یک قانونگذار اروپایی یکشنبه بعد از ظهر به وقت تهران در رشته توییت هایی به شدت از سفر رئیس جمهور فرانسه به عربستان سعودی و دیدار با مقام های ارشد این کشور از جمله «محمد بن سلمان» ولی عهد سعودی انتقاد کرد.

 «میک والاس» قانونگذار اروپایی در توییتی در این زمینه نوشت: «مهم است به خاطر داشته باشید که عربستان فقط به لطف حمایت فرانسه و دیگران و به لطف سکوت اتحادیه اروپا که بسیار به حقوق بشر اهمیت می دهد، توانست نسل کشی مردم یمن را انجام دهد.»

این قانونگذار اروپایی در توییت دیگری نوشت: « ماکرون می گوید که نگران تروریست های افراطی در فرانسه است و سپس از کشور خودکامه عربستان سعودی بازدید می کند که بیش از هر کشوری برای افراطی کردن تروریست ها تلاش کرده است. تلاش ماکرون برای اعتبار بخشیدن به "بن سلمان" ولی عهد سعودی هیچ کمکی به اعتبار او نمی کند.»

رئیس جمهور فرانسه روز شنبه در حالی برای دیدار با مقام های ارشد عربستان وارد این کشور  شد که برنامه هسته ای ایران از جمله محورهای مذاکرات طرفین بود

به نوشته روزنامه انگلیسی ایندیپندنت امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه روز شنبه با «محمد بن سلمان»، ولی عهد عربستان سعودی در آخرین مرحله از سفر دو روزه خود به خلیج فارس دیدار کرد. رایزنی در مورد برنامه هسته ای ایران، بحران های متعدد در لبنان و جنگ جاری در یمن از جمله محورهای مورد مذاکره طرفین اعلام شد.

ماکرون روز جمعه در «دبی» در پاسخ به انتقادات از سفر به ریاض گفت: «اگرچه می گوییم دیگر با عربستان حرف نخواهیم زد،  اما می توانیم تلاش کنیم تا ثباتی را که در خاورمیانه برای آن تلاش می کنیم حفظ کنیم. این به مفهوم آن نیست که ما (قتل خاشقچی را) تأیید یا فراموش می کنیم.»

ماکرون در سفر به دبی نیز قرارداد ۱۹ میلیارد دلاری فروش جنگنده های «رافال» را اعلام کرد و در جده، شرکت دولتی صنایع نظامی عربستان سعودی نیز سرمایه گذاری مشترک با شرکت های فرانسوی ایرباس و فیژا آئرو (Figeac Aéro) را اعلام کرد.

منبع : خبرگزاری فارس