افسر نیروی ذخیره: اسرائیلی ها از بحث واقعی درمورد قدرت ارتش فراری اند
سرویس بین الملل - افسر ارتش ذخیره رژیم صهیونیستی در مقاله‌ای مفصل در روزنامه یدیعوت آحارونوت نسبت به عقب‌گرد قدرت ارتش این رژیم و آمادگی آن برای ورود به جنگ و پیروزی در آن هشدار داد.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از ایسنا - به گزار ایسنا، عوفر شیلح، عضو سابق کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) از حزب "آینده هست" و افسر ارتش ذخیره در مقاله ای مفصل در روزنامه یدیعوت آحارونوت نسبت به عقب گرد قدرت ارتش این رژیم و آمادگی آن برای ورود به جنگ و پیروزی در آن هشدار داد.

او خواستار نگاه انداختن مستقیم به آینه و تصحیح اشتباهات و عیوب و حل و فصل نقاط عمیق ضعف در موسسه نظامی شد.

این نماینده سابق که پستی رهبری در کمیته خارجه و امنیت در کنست داشت، اشاره کرد، زمانی که از افسران عالی رتبه ارتش اسرائیل از کاری یا کوتاهی در ارتش سوال می شود، آنها فورا یادآوری می کنند که این موسسه از احترام زیادی در اسرائیل برخوردار است.

او اضافه کرد، این عملا صحیح است در هر نظرسنجی وقتی از مردم درباره میزان اعتمادشان به موسسات مختلف پرسیده می شود ارتش در صدر قرار می گیرد یعنی قبل از رئیس دولت، سیستم قضایی، قبل از دولت، کنست و رسانه ها.

اما شیلح اشاره کرد، این تصویر غیرمنتظره نیست، غیرمنتظره زمانی است که مساله متفاوت باشد و دلایل آنها هم مشخص هستند، ارتش اسرائیل، ارتش دفاع از دولتی است که از زمان تاسیس خود در درگیری امنیتی است، این ارتش ارتش مردم است، ما کسانی هستیم که در آن خدمت کرده ایم و فرزندان ما بعد از ما در آن خدمت می کنند. ما کسانی هستیم که منابع بسیاری به آن می دهیم مثل بودجه، مشروعیت کار، خدمات آن را تقدیر می کنیم، تردید در قدرت آن یا اعتبارش تقریبا معادل تردید در اعتبار زندگی و آینده مان است.

این عضو نیروهای ذخیره هشدار داد اعتماد به ارتش طبعا از بررسی ریشه ای عملیات آن نشات نمی گیرد.

او می افزاید: در واقع زمانی که از توده مردم درباره نتایج عملیات نظامی مثلا عملیات "نگهبان دیوارها" که اخیرا در غزه انجام شد، می پرسیم، برآوردشان بسیار متوسط است؛ اما توجیه آنها این است که ارتش آنچه را خواسته شده انجام داد و گناه به گردن محافل سیاسی است. من از ده ها سال این مساله را بررسی کردم می توانم بگویم مردم اسرائیل از بررسی واقعی میزان قدرت ارتش و عملیات آن فراری اند. در مقایسه با منابعی که به خدمت می گیرد و چالش های واقعی که فرای روی آن است مساله در این باره مثل سوال از مادری درباره فرزندش است.

منبع : خبرگزاری ایسنا