العامری:  حتی در صورت ظلم به ما، تصمیم دادگاه فدرال را می پذیریم
سرویس بین الملل - رئیس ائتلاف الفتح عراق گفت که ائتلاف به تصمیم دادگاه فدرال در رابطه با درخواست برای ابطال نتایج انتخابات پارلمانی پایبند خواهد بود، حتی اگر ائتلاف در معرض «ظلم و بی‌عدالتی» قرار گیرد.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از ایسنا - «هادی العامری» رئیس ائتلاف الفتح عراق گفت که شواهد، اسناد و گزارش شرکت آلمانی در تأیید دستکاری در نتایج انتخابات پارلمانی را به دادگاه عالی فدرال ارائه کرده ایم و امیدواریم که تصمیم دادگاه به نفع ما باشد.

وی افزود: ما حافظ یک کشور هستیم و کشور می خواهیم و به قانون و تصمیمی که از سوی دادگاه فدرال صادر خواهد شد، پایبند خواهیم بود و حتی اگر در آن مورد بی عدالتی قرار بگیریم، تصمیمات دادگاه را خواهیم پذیرفت.

صبح امروز (یکشنبه) دادگاه فدرال که بالاترین مرجع قضایی کشور عراق است، سیزدهم ماه جاری را به عنوان تاریخ رسیدگی به درخواست ریاست ائتلاف الفتح برای ابطال نتایج انتخابات عراق تعیین کرد.

رئیس ائتلاف الفتح معتقد است که کمیسیون انتخابات عراق در روند رای گیری در انتخابات زودهنگام پارلمانی که در دهم اکتبر (اکتبر) برگزار شد، تخلفاتی انجام داده است.

وی روز شنبه گذشته در یک کنفرانس مطبوعاتی در بغداد، «لغو نتایج» را به عنوان راه حلی برای حل بحران ایجاد شده پیشنهاد کرد.

 العامری در ادامه گفت که انتخابات پارلمانی «در فضایی که ما آرزوی آن را داشتیم برگزار نشد و کمیسیون انتخابات مرتکب تخلفات قانونی و فنی بزرگ شد».

منبع : خبرگزاری ایسنا