نگرانی آمریکایی ها از وقوع جنگ داخلی تمام عیار و جدایی یک ایالت
سرویس بین الملل - نتایج نظرسنجی سراسری در آمریکا نشان داد شماری از جوانان این کشور احتمال می‌دهند که در طول زندگی شاهد جنگ داخلی دوم باشند و ممکن است یک ایالت از آمریکا جدا شود.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - نتایج تازه ترین نظرسنجی در ایالات متحده نشان می دهد که از نظر جوانان آمریکایی، محبوبیت «جو بایدن» رئیس جمهور این کشور در حال کاهش است و احتمال درگیری داخلی در این کشور وجود دارد.

به نوشته شماره یکشنبه روزنامه «بوستون هرالد» بر اساس نظرسنجی جدید موسسه «هاروارد کندی » رای دهندگان جوان نظر ضعیفی نسبت به وضعیت دموکراسی در آمریکا دارند. یک نظرسنجی سراسری از جوانان ۱۸ تا ۲۹ ساله توسط موسسه هاروارد کندی نشان می دهد که ۵۲ درصد جوانان معتقدند که دموکراسی در آمریکا مشکل دارد.

*بی علاقگی جوانان آمریکایی به بایدن

محبوبیت بایدن نیز در میان این گروه پایین است و فقط ۴۶ درصد موافق بایدن هستند. در میان دموکرات های جوان، محبوبیت بایدن ۷۵ درصد است که ۱۰ درصد نسبت به بهار امسال کاهش یافته است. در میان جمهوریخواهان، این رقم ۹ درصد است که ۱۳ درصد کاهش نسبت به بهار دارد.

«جان دلا ولپ» مدیر موییه نظرسنجی« آی او پی» ، گفت: «ما دو برابر جوان آمریکایی را داریم که وضعیت دموکراسی ما را در مقایسه با سالم بودن، شکست خورده توصیف می کنند. پیام کاملاً واضح است و هم دموکرات ها، هم جمهوری خواهان وهم مستقل ها به طور جدی نگران وضعیت دموکراسی ما هستند. »

*نگرانی از وقوع جنگ داخلی تمام عیار در آمریکا

نظرسنجی پاییز ۲۰۲۱ که از ۲۶ اکتبر تا ۸ نوامبر با مشارکت بیش از ۲۱۰۰ جوان آمریکایی برگزار شد  موضوعاتی از جمله سلامت روان، کووید-۱۹، تغییرات آب و هوا و سیاست خارجی را در بر گرفت.

به نوشته بوستون هرالد، نه تنها جوانان نگران وضعیت دموکراسی هستند، بلکه برخی نیز نگران وقوع یک جنگ داخلی تمام عیار در آمریکا هستند.

 این گروه تخمین می زند که ۳۵ درصد احتمال دارد که در طول زندگی خود شاهد جنگ داخلی دوم باشند و ۲۵ درصد احتمال دادند که دستکم یک ایالت جدا شود. ۴۶ درصد جمهوریخواهان نیز بر این باورند که  جنگ داخلی بیش از ۵۰ درصد احتمال دارد، در حالی که تنها ۳۲ درصد از دموکرات ها فکر می کنند که ممکن است نبرد داخلی رخ دهد.

*احساس نامیدی بین جوانان آمریکایی

جوانان نیز نسبت به وضعیت اقلیمی بدبین هستند. «جینگ-جینگ شن» ۲۳ ساله، گفت: «جوانان می بینند در زمینه اقلیم هوایی اقدامی از سوی دولت انجام نمی شود. ۵۵ درصد از جوانان آمریکایی فکر می کنند که دولت به اندازه کافی برای رسیدگی به تغییرات آب و هوا کاری انجام نمی دهد.»

این نظرسنجی همچنین نشان داد که بیش از نیمی از جوانان آمریکایی احساس ناامیدی داشته و ۲۵ درصد از آنها دستم چندین بار در دو هفته گذشته به فکر آسیب رساندن به خود بوده اند.

یک وبگاه تحلیلی آمریکایی نیز به تازگی در مطلبی نوشت، «جو بایدن» در حال ازدست دادن جایگاه خود بین رای دهندگان این کشور است و درحالیکه مردم علیه دموکرات ها شده اند، اما آن ها اهمیتی به این مسئله نمی دهند.

وبگاه «اسپکتیتور»  نوشت، کاهش شدید محبویت رئیس جمهور آمریکا در نظرسنجی ها پیام روشنی به دولت او می دهد، اما رئیس جمهور نسبت به آن ها کر، گنگ و کور است.

منبع : خبرگزاری فارس