مسکو به سفارت آمریکا یادداشت اعتراضی فرستاد

مسکو به سفارت آمریکا یادداشت اعتراضی فرستاد

۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۱۹ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - وزارت خارجه روسیه یادداشت اعتراضی را به سفارت آمریکا در مسکو داد و در آن به آمریکا نسبت به تبعات خطرناک اقدامات تحریک‌آمیز در مرزهای روسیه هشدار داد.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از ایسنا - خبرگزاری تاس، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه اظهار کرد: فعالیت نظامی آمریکا و کشورهای عضو ناتو در طول مرزهای روسیه و پرواز هواپیماهای جنگی و مانورهای خطرناک کشتی ها در راستای افزایش تنش مستمر است.

وی افزود: این تلاش ها محکی برای قدرت نظامی امنیتی در مرزهای ماست. با توجه به کشیده شدن ارتش آمریکا و هم پیمانانش به سمت اقدمات تحریک آمیز در قبال هواپیماهای مسافربری، ما امروز، چهارشنبه به سفارت آمریکا در مسکو یادداشت اعتراضی را تقدیم کرده و نسبت به عواقب خطرناک این اقدام تحریک آمیز هشدار دادیم.

زاخارووا ادامه داد: روسیه حق پاسخگویی به اقدامات تحریک آمیز آمریکا و ناتو در مرزهای خود را دارد و از همه ابزارهای موجود در صورتیکه این اقدامات متوقف نشوند، استفاده خواهد کرد.

در این یادداشت اعتراضی آمده است: براساس حق مشروع ما در پاسخ به چالش برانگیزی های آمریکا و ناتو و برای منع تهدیدات و نابودی آن ها از تمام ابزارهای موجود خود استفاده خواهیم کرد.

منبع : خبرگزاری ایسنا