پوتین: حضور ناتو در اوکراین، امنیت روسیه را تهدید می کنند
سرویس بین الملل - پوتین: حضور ناتو در اوکراین، امنیت روسیه را تهدید می‌کنند

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه شامگاه چهارشنبه گفت که روسیه ایده هایی را برای پیگیری مذاکراتش با «جو بایدن» همتای آمریکایی خود درباره بحران اوکراین ظرف یک هفته به واشنگتن ارسال خواهد کرد.

پوتین در گفت وگو با خبرنگاران توضیح داد: «ما توافق کردیم که این بحث را ادامه دهیم و این کار را به صورت اساسی انجام خواهیم داد. ما در آینده نزدیک ایده های خود را تبادل خواهیم کرد. روسیه ایده های خود را به معنای واقعی کلمه در روزهای آینده ترسیم خواهد کرد، ظرف یک هفته ما این را به طرف آمریکایی می دهیم تا ملاحظه کنند».

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، وی در اولین اظهارنظر علنی خود پس از گفت وگو با بایدن، تصریح کرد که طرح این سوال که آیا روسیه قصد حمله به اوکراین را دارد، «تحریک آمیز» است و این کی یف و ناتو هستند که امنیت روسیه را تهدید می کنند.

رئیس جمهور روسیه اظهار داشت: «نمی توانیم نگران دورنمای پذیرش احتمالی اوکراین در ناتو نباشیم، زیرا بدون شک استقرار نیروهای نظامی، پایگاه ها و تسلیحاتی که ما را تهدید می کنند، به دنبال خواهد داشت».

بر اساس این گزارش، پوتین پاسخ ندادن روسیه به احتمال عضویت اوکراین در ناتو و استقرار نیروهای این ائتلاف در این کشور را «انفعالی جنایتکارانه» از سوی مسکو توصیف کرد و افزود: «ما روی این فرض کار می کنیم که حداقل این بار نگرانی هایمان شنیده شود».

منبع : خبرگزاری فارس