دیدار  عضو دفتر سیاسی حماس با معاون وزیر خارجه روسیه در مسکو
سرویس بین الملل - معاون وزیر خارجه روسیه و عضو دفتر سیاسی حماس در دیدار با یکدیگر درباره تازه‌ترین تحولات فلسطین و لزوم ایجاد وحدت ملی فلسطین گفت‌وگو کردند.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - «میخائیل بوگدانوف» معاون وزیر امور خارجه روسیه روز چهارشنبه با «موسی ابومرزوق» یکی از اعضای دفتر سیاسی حماس در مورد وضعیت فلسطین و نوار غزه گفت وگو کرد.

به نوشته روسیا الیوم، وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای اعلام کرد: در این دیدار وضعیت خاورمیانه به تفصیل با تمرکز بر اوضاع در سرزمین های فلسطینی به ویژه نوار غزه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و همزمان تبادل نظر همه جانبه  در مورد وظیفه احیای وحدت ملی فلسطین انجام شد.

در این بیانیه آمده است که دو طرف همچنین درباره آمادگی روسیه برای سازماندهی نشست جدید رهبران فلسطینی در مسکو گفت وگو کردند، در حالی که بوگدانوف بر حمایت روسیه از حل و فصل مسالمت آمیز مناقشه بین فلسطین و اسرائیل تاکید کرد.

وزارت امور خارجه روسیه گفت: در این دیدار بر اهمیت جلوگیری از اقدامات یکجانبه ای که می تواند منجر به تشدید بیشتر تنش بین فلسطینی ها و اسرائیلی ها شود، از جمله فعالیت شهرک سازی، تخریب زیرساخت های غیرنظامی فلسطینیان و دعوت ها به خشونت، تاکید شد.

ابومرزوق طی یکی دو سال اخیر چندین بار با سفر به مسکو درباره تازه ترین تحولات فلسطین با مقامات روسیه رایزنی کرده است.

منبع : خبرگزاری فارس