دیپلمات آمریکایی: با روسیه و چین درمورد برجام هماهنگی می کنیم
سرویس بین الملل - نماینده آمریکا در امور ایران با اشاره به تماس تلفنی خود با مقام‌های روسیه، چین و شورای همکاری خلیج فارس، گفت به همکاری برای دستیابی به اهداف خود بر مبنای پیشرفت‌های حاصل‌شده در شش دور اول مذاکرات وین ادامه می‌دهند.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - «رابرت مالی» نماینده ویژه ریاست جمهوری آمریکا در امور ایران بامداد پنجشنبه از گفت وگوی تلفنی خود با مقام های روسیه، چین و شورای همکاری خلیج فارس درباره ایران خبر داد.

مالی در صفحه توئیتر خود با اشاره به تماس تلفنی با «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه و «ما ژائوسو» معاون وزیر خارجه چین، نوشت: «همانطور که قبل از دور هفتم مذاکرات توافق کردیم، به هماهنگی نزدیک سه جانبه برای دستیابی به هدف مشترک خود مبنی بر پایبندی کامل متقابل برجام بر اساس پیشرفت های حاصل شده در شش دور اول ادامه خواهیم داد».

وی در توئیت دیگری گفت وگوی خود با مسئولان شورای همکاری خلیج فارس را «سازنده» توصیف کرده و اظهار داشت: «ما در فراخوان خود برای بازگشت سریع به پایبندی متقابل به برجام متحد می مانیم. این بهترین راه برای تقویت روابط اقتصادی منطقه ای و اجتناب از بحران اتمی است. ما همچنان به رایزنی های نزدیک ادامه می دهیم».

منبع : خبرگزاری فارس