صنعاء: دشمن چاره ای جز توقف تعرض و محاصره بر علیه یمن را ندارد
سرویس بین الملل - دولت نجات ملی یمن ضمن تاکید بر توسعه مستمر پدافند هوایی یمن تاکید کرد که دستاوردهای جدید نیروهای مسلح یمن خود نشان می‌دهد که دشمن چاره‌ای جز توقف تجاوز و محاصره علیه یمن ندارد.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - دولت نجات ملی یمن بر ارتقای مستمر پدافند هوایی یمن تاکید کرد.

«محمد عبدالسلام» رئیس هیات مذاکره کننده دولت نجات ملی فلسطین گفت: توانمندی های نیروهای مسلح یمن از جمله پدافند هوایی  به لطف خدا در حال توسعه مستمر است.

وی افزود: دستاوردهای میدانی این واقعیت را نشان می دهد که  تازه ترین آن در عرض ۲۴ ساعت گذشته حاصل شده و دو فروند هواپیمای آمریکایی اسکن ایگل و CH4 را سرنگون کردیم.

عبدالسلام گفت: دشمن باید بداند که چاره ای جز اقدام برای اعلام توقف تجاوز و رفع محاصره علیه یمن ندارد.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن شامگاه چهارشنبه اعلام کرد که پدافند هوایی این کشور توانسته یک پهپاد جاسوسی از نوع CH4 و متعلق به نیروی هوایی عربستان سعودی را با یک موشک زمین به هوا سرنگون کند.

یحیی سریع اضافه کرد موشکی که با استفاده از آن پهپاد سعودی مذکور سرنگون شده، هنوز رونمایی نشده است.

سریع همچنین اعلام کرد که پهپاد یادشده لحظاتی پیش حین انجام عملیاتی خصمانه در آسمان منطقه «الوادی» در استان مأرب سرنگون شده است.

این اعلام در حالی صورت می گیرد که ارتش طی هفته های گذشته از سرنگونی چندین پهپاد جاسوسی سعودی در بخش های مختلفی از خاک یمن خبر داده است.

عربستان سعودی در رأس یک ائتلاف عربی و تحت حمایت آمریکا، از ششم فروردین ۱۳۹۴ با ادعای تلاش برای بازگرداندن رئیس جمهور مستعفی یمن به قدرت اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، هوایی و دریایی این کشور کرد.

این تجاوز نظامی هیچ کدام از اهداف ائتلاف سعودی را محقق نکرد و فقط با کشته و زخمی شدن ده ها هزار یمنی، آواره شدن میلیون ها نفر، به بار آمدن خرابی برای زیرساخت های این کشور و گسترش قحطی و گرسنگی و بیماری های واگیردار همراه شده است.

منبع : خبرگزاری فارس