واشنگتن: معتقدیم بازگشت متقابل به برجام امکان پذیر است

واشنگتن: معتقدیم بازگشت متقابل به برجام امکان پذیر است

۱۸ آذر ۱۴۰۰ - ۰۵:۰۱ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - سخنگوی وزارت خارجه آمریکا با اشاره به سفر هیأت این کشور به وین در آخر هفته، گفت مذاکرات باید با بازگشت ایران به وین با حسن نیت و برای پیگیری از جایی که دور ششم مذاکرات متوقف شد، از سر گرفته شود.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - «ند پرایس» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا شامگاه چهارشنبه مدعی شد واشنگتن قصد دارد هرچه سریعتر این موضوع را بفهمد که آیا تهران با حسن نیت به مذاکرات وین بازمی گردد یا خیر.

پرایس طی نشست خبری در این وزارتخانه، گفت هیأت آمریکایی به سرپرستی «رابرت مالی» نماینده ویژه ریاست جمهوری آمریکا در امور ایران، در آخر هفته (شنبه و یکشنبه) به دیگر طرف های مذاکرات وین می پیوندد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، وی اظهار داشت که اولویت آمریکا برای ازسرگیری مذاکرات وین قبل از دور هفتم، نه زمان و سرعت پیگیری آن، بلکه کیفیت ادامه دادن گفت وگوها بود.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا توضیح داد: «هنوز هم ادعای ما این است که مذاکرات باید با بازگشت ایران به وین در حالت آماده برای مذاکره با حسن نیت، آماده برای پیگیری از جایی که دور ششم مذاکرات متوقف شد، از سر گرفته شود تا پیشرفت های قابل توجهی که در برخی زمینه ها در شش دور قبل حاصل شد، افزایش دهیم».

بر اساس این گزارش، پرایس تصریح کرد: «مطمئناً امیدواریم که ایران توانایی و تمایل آن را داشته باشد که به انجام گفت وگو از آن منظر باشد، تا این پیشنهاد را آزمایش کند که آیا واقعاً می توانیم به بازگشت متقابل به پایبندی به برجام دست یابیم یا خیر».

وی با اجتناب از ارائه پاسخ مستقیم به سوالی درباره اینکه آیا این مذاکرات آخرین فرصت ایران است، گفت: «ما همچنان معتقدیم که بازگشت متقابل به پایبندی به برجام امکان پذیر است. به همین دلیل است که برای تکرار بعدی مذاکرات، ادامه دور هفتم در وین، برمی گردیم».

منبع : خبرگزاری فارس