صحبت های معاون حزب الله درمورد قاضی جنجالی پرونده انفجار بیروت
سرویس بین الملل - معاون حزب‌الله در انتقاد از عملکرد بازپرس پرونده انفجار بندر بیروت گفت، عاقلانه نیست بیست و یک درخواست برای کناره‌گیری یک قاضی وجود داشته باشد و وی باقی بماند.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - «نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب الله لبنان امروز (شنبه) در اظهاراتی گفت، قاضی «طارق البیطار» بازپرس پرونده انفجار بندر بیروت و حامیان وی دلیل مستقیم اخلال در قانون اساسی و مصادره فعالیت پارلمان هستند.

بر اساس گزارش «النشره»، شیخ نعیم قاسم ادامه داد، نحوه عملکرد قاضی البیطار توهین به دستگاه قضایی لبنان است که در حال دست و پا زدن و گذراندن بدترین روزهای خود است.

وی سپس گفت، آیا این عاقلانه است که بیست و یک درخواست برای کناره گیری یک قاضی وجود داشته باشد و وی باقی بماند و جار و جنجال در بدنه دستگاه قضایی به راه بیندازد.

نعیم قاسم درباره پاسخ این سوال که اگر دستگاه قضایی بر سلطه پارلمان تجاوز کند، راه چاره چیست؛ گفت، راه حل از تفکیک پرونده ها و از قوه قضاییه آغاز می شود تا به بازگرداندن اختیارات برای محاکمه رؤسای جمهور و وزرا به پارلمان ختم شود.

وی در خصوص بحران اجتماعی لبنان هم گفت، این درست نیست که دولت بگوید نمی تواند کاری کند. نخست وزیر باید پلتفرم های اینترنتی که به دنبال افزایش قیمت دلار هستند را کنترل کند و همزمان دستگاه های امنیتی و قضایی نیز باید مفسدانی را که بر ارز تأثیر می گذارند تحت پیگرد قرار دهند و وزرا هم می توانند بازدیدهای سرزده به منظور کشف بازی با قیمت دلار و احتکار برخی مواد داشته باشند.

معاون دبیرکل حزب الله لبنان چندی پیش نیز گفت، بازپرس پرونده انفجار بیروت آشکارا روند این پرونده را سیاسی کرده و وی اکنون به یک مشکل حقیقی برای لبنان تبدیل شده است.

سیاسی عمل کردن بازپرس قضایی لبنان در پرونده انفجار بندر بیروت، صدای بسیاری را در لبنان درآورده و معترضان می گویند وی بنا به دستورات خارجی دنبال هدف گرفتن گروهی خاص است.

منبع : خبرگزاری فارس