نعیم قاسم: قاضی البیطار و حامیانش علت اصلی تعطیلی نهادهای قانون اساسی هستند
سرویس بین الملل - معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان تاکید کرد، بازپرس قضایی پرونده انفجار بندر بیروت و کسانی که پشت او ایستاده‌اند، دلیل اصلی اخلال در نهادهای قانون اساسی و لغو فعالیت‌های پارلمان هستند.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از ایسنا - سایت النشره، نعیم قاسم، معاون دبیرکل حزب الله لبنان در سخنرانی که در یک دیدار داشت، تاکید کرد: قاضی طارق البیطار، بازپرس قضایی پرونده انفجار بندر بیروت و کسانی که پشت او ایستاده اند، دلیل اصلی اخلال در نهادهای قانون اساسی و لغو فعالیت های پارلمان هستند.

معاون دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه اظهار کرد: عملکرد قاضی البیطار به دستگاه قضایی لبنان که در تقلا برای نجات خود بوده و بدترین روزهای خود را سپری می کند، آسیب زد، آیا منطقی است قاضی که ۲۱ درخواست رد صلاحیت دارد و فضای دستگاه قضایی را مغشوش کرده، در سمت خود باقی بماند.

نعیم قاسم در ادامه گفت: اگر دستگاه قضایی به اختیارات پارلمان تعرض کند، چه کاری می توان انجام داد؟ راه حل این پرونده تفکیک پرونده ها از دستگاه قضایی و بازگرداندن اختیار محاکمه روسا و وزرا به پارلمان است.

این رهبر حزب الله درباره بحران اجتماعی گفت: درست نیست دولت بگوید نمی تواند کاری انجام دهد، نخست وزیر می تواند تریبون های مجازی را که سعی در افزایش قیمت دلار دارند، کنترل کند به این شکل که دستگاه های امنیتی و قضایی مربوطه را مامور نظارت بر افراد فاسدی کند که بر وضعیت ارز تاثیر می گذارند، همچنین وزرای مربوطه می توانند اقدامات غیرمنتظره ای را برای افشای دستکاری قیمت ها و احتکار برخی مواد در پیش گیرند.

منبع : خبرگزاری ایسنا