آمریکا 18 سناریو را در رابطه با حمله روسیه به اوکراین آماده کرده است
سرویس بین الملل - آمریکا ۱۸ سناریوی مختلف در صورت تشدید تنش‌های روسیه با اوکراین آماده کرده است. واشنگتن همچنین در حال تدوین پاسخی مکتوب به پیشنهادات امنیتی مسکو است.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از ایسنا - خبرگزاری اسپوتنیک، ویکتوریا نولاند، معاون امور سیاسی وزیر امور خارجه آمریکا گفت، واشنگتن ۱۸ سناریو برای اقدام در صورت تشدید تنش ها در مرز اوکراین و روسیه آماده کرده است.

نولاند از ارائه جزئیات این سناریوها خودداری کرد و گفت آن ها شامل مجموعه ای از اقدامات قاطع برای بازداشتن روسیه از تشدید ادعایی تنش ها با اوکراین هستند.

این مقام آمریکایی با این حال اعلام کرد که آمریکا آماده ادامه گفت وگو با روسیه است و افزود، یک پاسخ مکتوب به درخواست تضمی های امنیتی روسیه در دست انجام است.

نولاند در گفت وگویی با مجله فایننشال تایمز گفت، گفت وگو با روسیه باید دوجانبه باشد و افزود، آمریکا آماده درستیابی به راه حل دیپلماتیک برای تنش ها بوده و در حال آماده سازی یک پاسخ مکتوب به پیشنهادات امنیتی مسکو است.

این یک روز پس از آن اتفاق می افتد که سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه گفت، مسکو هنوز منتظر پاسخ تضمین های درخواستی خود به شکل مکتوب است.

منبع : خبرگزاری ایسنا