ساکنان یک روستا در سوریه با همکاری ارتش، آمریکایی ها را فراری دادند
سرویس بین الملل - ساکنان روستایی در شمال شرق سوریه امروز با همکاری با ارتش، از ورود یک کاروان نظامی آمریکایی به روستای خود جلوگیری کردند و اشغالگران را فراری دادند.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس -  اهالی روستای «صالحیه حرب» در حومه شهر القامشلی واقع در شمال شرق سوریه با کمک به ایست بازرسی ارتش این کشور مانع از ورود یک کاروان نظامی آمریکایی به این روستا شدند و خودروهای نظامی مذکور را از منطقه طرد کردند.

بنا به اعلام خبرنگار خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) در استان الحسکه، یک کاروان از نیروهای اشغالگر آمریکایی تلاش داشتند تا از روستای صالحیه حرب در القامشلی، عبور کنند اما اهالی این روستا با کمک نیروهای ارتش سوریه حاضر در ایست بازرسی از این امر جلوگیری کردند و آن ها را مجبور به عقب نشینی و ترک این منطقه کردند.

در هشتم ماه جاری میلادی نیز، ایست بازرسی ارتش سوریه یک کاروان خودروهای نظامی آمریکایی شامل چهار خودروی نظامی را در منطقه «تل تمر» در حومه شمال غربی الحسکه متوقف و آمریکایی ها را مجبور به ترک منطقه کرد.

بنا بر این گزارش، نظامیان آمریکایی سوار بر چهار خودرو قصد عبور از روستای «قبور الغراجنه» را داشتند که به پست ایست و بازرسی ارتش سوریه برخوردند. در این میان اهالی روستا نیز که شاهد رویارویی نظامیان اشغالگر آمریکایی با ارتش سوریه بودند، وارد عمل شده و به سوی آمریکایی ها سنگ پرتاب کرده و در حالی که شعار می دادند، آن ها را فراری دادند.

این برای چندمین بار است که نظامیان آمریکایی در رویارویی با ارتش سوریه و اهالی منطقه فرار را به قرار ترجیح داده و مجبور به عقب نشینی می شوند.

منطقه تل تمر که در مسیر بزرگراه راهبردی «ام-۴» قرار دارد، همواره محل تلاقی نظامیان ارتش سوریه، اشغالگران آمریکایی، نظامیان روس و شبه نظامان کُرد است. مردم منطقه نیز هر از گاهی علیه حضور نظامیان آمریکایی در منطقه و اقدامات شبه نظامیان کُرد دست به تجمع و اعتراض می زنند.

دولت سوریه بارها حضور نظامیان آمریکایی به بهانه مبارزه با تروریسم در خاک خود را اشغالگری نامیده و در نامه هایی به شورای امنیت و سازمان ملل به این مسأله اعتراض کرده است.

منبع : خبرگزاری فارس