سخنگوی سرویس مخفی آمریکا؛ تهدیدات ایران بر علیه ترامپ را جدی می گیریم
سرویس بین الملل - جاستین ویلان سخنگوی سرویس مخفی آمریکا در ادامه نگرانی مقام‌های این کشور از تهدیدات اخیر ایران برای انتقام از عاملان ترور شهید سلیمانی گفت، سرویس مخفی همه تهدیدات علیه افراد تحت حفاظتش را جدی می‌گیرد.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - نشریه «نیوزویک» در گزارشی اعلام کرد دو سال پس از ترور تحسین شده ترین مقام نظامی ایران، سرویس مخفی ایالات متحده همچنان به ردیابی و نظارت بر تهدیدهای انتقام جویانه علیه دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا که دستور اقدامی را داد که منطقه را شوکه کرد، ادامه می دهد.

به گزارش نیوزویک، «جاستین ویلان» سخنگوی سرویس مخفی آمریکا به این نشریه گفت «سرویس مخفی ایالات متحده همه تهدیدات علیه افراد تحت حفاظت ما را جدی می گیرد»، اما طبق پروتکل، او به جزئیات در مورد فرآیند اجرا شده برای بررسی تهدیدات احتمالی نمی پردازد.

ویلان افزود: به منظور حفظ امنیت عملیات، سرویس مخفی درباره ابزارها و روش های مورد استفاده برای انجام عملیات حفاظتی یا موضوعات اطلاعات حفاظتی صحبت نمی کند.

تشدید تهدیدهای ایران به انتقام در دومین سالگرد شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حمله تروریستی آمریکا به دستور دونالد ترامپ رئیس جمهور وقت این کشور، واهمه در دل مقام های دولتی و امنیتی این کشور و عاملان این ترور انداخته است. 

اخیراً «مایک پامپئو» وزیر خارجه سابق آمریکا که از عوامل اصلی طرح ترور سردار سلیمانی بود از دولت جو بایدن خواست که از او و دیگر آمریکایی ها حفاظت کند. هراس پامپئو در واکنش به صحبت های آیت الله «سید ابراهیم رئیسی» در مراسم سالگرد ترور سرداران شهید مقاومت بود. 

رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران در مراسم دومین سالگرد شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی خطاب به آمریکایی ها گفت: حاج قاسم سلیمانی مهمان رسمی نخست وزیر عراق بود، شما هم سیادت عراق را شکستید و هم یک ملت را ترور  کردید، نه یک شخص را. در این جنایت هولناک که بر همه امت اسلامی بسیار سخت و گران آمد چه باید کرد؟ باید متجاوز و قاتل و جنایتکار اصلی رئیس جمهور وقت امریکا محاکمه شود، باید قصاص شود، باید حکم خدا در مورد او جاری شود.

پایگاه خبری «واشنگتن اگزمینر» هم با اشاره به اظهارات یک مقام آمریکایی در زمینه تحریم ده ها آمریکایی توسط ایران و تهدیدهای ایران علیه مقامات دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا گزارش داد دولت جو بایدن در این زمینه نگران است. 

به نوشته این رسانه آمریکایی، «جیک سالیوان» ماشور امنیت ملی کاخ سفید در واکنش به مواضع سردار قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران و آیت الله رئیسی گفت که دولت واشنگتن از شهروندان آمریکایی محافظت خواهد کرد. 

سردار قاآنی در سخنرانی خود تاکید کرده بود «هرجا لازم باشد زمینه انتقام از آمریکایی ها را از درون خانه های خودشان و با افرادی از کناردست خودشان فراهم می کنیم، بدون این که ما حضور داشته باشیم. وی همچنین گفته بود، اگر عاقلانی در آمریکا پیدا شدند که با کسانی که جنایت ترور سردار سلیمانی را مرتکب شدند برخورد کنند، این کار برای آمریکا بسیار کم هزینه تر است از این که مردان جبهه مقاومت بروند و انتقام بگیرند».

رهبر معظم انقلاب نیز در دیدار با خانواده و ستاد سالگرد شهید سلیمانی مجدداً به موضوع تقاص از قاتلان شهید سلیمانی اشاره کردند و فرمودند: « قاتل سلیمانی و آمر به قتل سلیمانی باید انتقامشان را پس بدهند.» 

در روزهای اخیر هم پویانمایی برگزیده پویش «قهرمان» که به موضوع انتقام از قاتلان شهید سلیمانی پرداخته بازتاب گسترده ای در بین رسانه ها و سیاستمداران آمریکایی داشته است.

این پویانمایی که با عنوان «انتقام حتمی است» توسط پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب منتشر شد به ابعاد موضوع انتقام خون شهید سلیمانی می پردازد.

«جان کربی» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در مصاحبه با شبکه فاکس نیوز در مورد انیمیشن «انتقام حتمی است»، گفت: ما به تازگی از این موضوع مطلع شده ایم و در حال بررسی آن هستیم. ما هر تهدیدی از سوی ایران را کاملاً جدی میگیریم.

منبع : خبرگزاری فارس