درخواست امارات برای نشست شورای امنیت درمورد حملات انصارالله
سرویس بین الملل - در پی حمله اخیر انصارالله به قلب امارات، ابوظبی از شورای امنیت سازمان ملل خواست نشستی فوق العاده در این باره تشکیل دهد.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از ایسنا - روسیا الیوم، روز دوشنبه انصارالله یمن در عملیاتی دقیق و موفق تحت عنوان "گردباد یمن" فرودگاه ابوظبی و پالایشگاه نفت المصفح در نزدیکی این فرودگاه را هدف گرفت.

در این راستا خبرگزاری اماراتی "وام" گزارش داد که ابوظبی نامه ای به سفیر نروژ در سازمان ملل که رئیس دوره ای شورای امنیت برای ماه ژانویه است، ارسال و در آن درخواست تشکیل جلسه شورا در مورد حملات پهپادی اخیر به ابوظبی را مطرح کرده است.

این خبرگزاری افزود: نامه ابوظبی ضمن محکوم کردن عملیات انصارالله در خاک امارات، از شورای امنیت می خواهد که این حملات را به شکلی صریح و یک صدا محکوم کند.

لانا نصیبه، نماینده دائم امارات در سازمان ملل گفت: این اقدامات "غیرقانونی و هشدار دهنده" گام دیگری در تلاش حوثی ها برای "گسترش هرج و مرج" در منطقه ما و تلاش دیگری برای استفاده از ظرفیت هایی است که آنها به طور "غیرقانونی و برخلاف تحریم های اعمال شده" توسط سازمان ملل، برای "تهدید صلح و امنیت" .

صبح روز دوشنبه، انصارالله یمن محوطه جدیدالتاسیس در نزدیکی فرودگاه بین المللی ابوظبی را هدف قرار دادند که در این حمله سه مخزن نفت منفجر شدند.

انصارالله یمن این حمله را آغازی برای حملات گسترده تر علیه اهداف حساس و مهم در امارات می داند.

منبع : خبرگزاری ایسنا