کره شمالی وعده آمادگی برای رویارویی طولانی با آمریکا داد
سرویس بین الملل - رهبر کره شمالی ضمن صدور دستور بازنگری در اقدامات اعتمادسازی با آمریکا، سیاست‌های خصمانه واشنگتن علیه پیونگ‌یانگ را به‌شدت محکوم کرد.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی بامداد پنجشنبه سیاست های خصمانه آمریکا علیه کشورش را محکوم کرد.

رسانه دولتی کره شمالی (KCNA) گزارش داد که کیم این اظهارات را در جریان جلسه دفتر سیاسی دولتش در پیونگ یانگ بیان کرد.

بر این اساس، رهبر کره شمالی با تشکیل جلسه دفتر سیاسی، دستور بازنگری در اقدامات «اعتمادسازی» با آمریکا در بحبوحه سیاست های خصمانه این کشور را صادر کرد.

به نوشته خبرگزاری «یونهاپ» به نقل از این گزارش، کیم ضمن محکوم کردن سیاست های خصمانه واشنگتن علیه پیونگ یانگ، در جلسه دفتر سیاسی قول داد کره شمالی برای رویارویی طولانی مدت با آمریکا آماده شود.

کره شمالی طی دو هفته اخیر چهار بار شلیک موشکی انجام داد و در آنها انواع موشک های از جمله بالستیک، هدایت شونده، مافوق صوت و موشک های با قابلیت شلیک از داخل قطار را آزمایش کرد.

رهبر کره شمالی نیز بعد از نظارت کردن بر آزمایش موشکی اخیر این کشور، خواستار افزایش توان نظامی کره شمالی شده بود.

پیش از این، وزارت خارجه کره شمالی با بیان اینکه آزمایش های موشکی این کشور تمرینی برای دفاع از خود است، گفت تحریم های جدید آمریکا نشان دهنده نیات خصمانه واشنگتن برای انزوا و اختناق پیونگ یانگ است.

منبع : خبرگزاری فارس