سناتورهای آمریکایی در پی افزایش حمایت های نظامی از اوکراین
سرویس بین الملل - تعدادی از سناتورهای جمهوری‌خواه آمریکایی گفتند که به همراه همکاران دموکرات خود در حال کار روی طرحی هستند تا کمک‌های نظامی به اوکراین را افزایش دهند.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - در بحبوحه تنش ها بین روسیه و ناتو بر سر مناطق شرق اوکراین، قانونگذاران آمریکایی نیز با تصمیم فروش سلاح به کی یف در آتش این اختلافات می دمند.

سناتورهای جمهوری خواه آمریکایی روز چهارشنبه گفتند که با دموکرات ها در حال کار بر روی قانونی برای کمک به اوکراین هستند، این در حالی است که طرح قبلی آنها هفته گذشته به تصویب نرسید.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، طرحی که به هدایت سناتور جمهوری خواه «تد کروز» برای تحریم خط لوله انتقال گاز روسیه به اروپا موسوم به «نورد استریم ۲» طراحی شده بود، هفته گذشته اکثریت مورد نیاز برای تصویب در سنا (۵۰-۵۰) را به دست نیاورد.

منتقدان می گویند تحریم های خودسرانه روی خط لوله خطر ایجاد شکاف بین آمریکا و متحدانش، به ویژه آلمان را به همراه دارد و به طور بالقوه به یک جبهه متحد علیه روسیه آسیب می زند.

روز قبل نیز، سناتور دموکرات «رابرت منندز» طرحی را پیشنهاد کرد که در صورت حمله مجدد روسیه به اوکراین، تحریم هایی را علیه این خط لوله، علیه مقامات ارشد روسیه از جمله «ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهور این کشور و موسسات بانکی اعمال می کند.

سناتور «کوین کرامر» شامگاه چهارشنبه به خبرنگاران گفت: «تصویب چیزی [علیه روسیه] بهتر از تصویب نکردن است». کرامر که اوایل این هفته در سفری به همراه سناتورهای دموکرات و جمهوری خواه به اوکراین رفته بود، گفت که این لایحه باید دسترسی روسیه به سیستم پرداخت الکترونیک جهانی سوئیفت را قطع کند.

«جو بایدن» رئیس جمهور آمریکا نیز بامداد پنجشنبه با تهدید مسکو به پرداختن بهای سنگین در صورت حمله به اوکراین، گفت اما فکر نمی کند رئیس جمهور روسیه به دنبال جنگی تمام عیار باشد.

منبع : خبرگزاری فارس