حملات ائتلاف عربی به صنعا و نقض آتش بس در الحدیده

حملات ائتلاف عربی به صنعا و نقض آتش بس در الحدیده

۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۹ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - جنگنده‌های ائتلاف سعودی، آمریکایی، اماراتی شامگاه روز چهارشنبه حملاتی را علیه صنعا، پایتخت یمن صورت داده و ۱۳۱ مرتبه آتش بس در الحدیده را نقض کردند.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از ایسنا - سایت شبکه المسیره، جنگنده های ائتلاف عربی با شش حمله محوطه فرودگاه بین المللی صنعا را هدف قرار دادند و همچنین دو حمله در منطقه عصر صورت دادند.

بنابراین گزارش، جنگنده های ائتلاف همچنان به هدف قراردادن صنعا ادامه داده و بامداد پنجشنبه نیز دو حمله دیگری در محوطه این فرودگاه صورت دادند.

این جنگندها همچنین منطقه فرماندهی عالی در ناحیه التحریر مرکز صنعا را مورد هدف قرار دادند.

 یک منبع نیز بامداد امروز (پنجشنبه) به خبرگزاری اسپوتنیک گفت، جنگنده های ائتلاف عربی پایگاه هوایی هوایی و مقر فرماندهی انصارالله در صنعا را هدف قرار داده اند.
 این منبع گفت، ائتلاف عربی تحت رهبری عربستان امروز (پنج شنبه) حملات جدیدی را علیه پایگاه های انصارالله در صنعا مرکز یمن صورت داد.
 اتاق عملیات افسران رابط و هماهنگی در الحدیده نیز شب گذشته از رصد  ۱۸۵ مورد نقض از سوی متجاوزان در این استان طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

 این منبع افزود، نقض ها شامل به پرواز درآمدن پنج جنگنده و هفت هواپیمای جاسوسی بر فراز هیس، الفازه و الجبلیه و ۴۶  مورد نقض حمله موشکی و توپخانه ای به واسطه ۲۰۰ موشک و خمپاره و پنج مورد نقض بواسطه گلوله های مختلف انجام شده است.

منبع : خبرگزاری ایسنا