ابراز نگرانی سازمان ملل درمورد اوضاع تونس

ابراز نگرانی سازمان ملل درمورد اوضاع تونس

۰۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۵ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - همزمان با تشدید سرکوب معترضان تونسی، دبیر کل سازمان ملل متحد درباره اوضاع تونس بشدت ابراز نگرانی کرد.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - «آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل متحد درباره تحولات تونس پس از اقدام «قیس سعیّد» رئیس جمهور این کشور مبنی بر برکناری نخست وزیر سابق و تعلیق فعالیت پارلمان، ابراز نگرانی کرد.

گوترش در یک کنفرانس خبری گفت که انقلاب دموکراتیک تونس امید را در دل جهانیان زنده کرد و ما تأکید می کنیم که بایستی ارزش های دموکراتیک حفظ شود.

وی افزود:«ما امیدواریم این اتفاق بیفتد، ما این نگرانی ها را می بینیم و امیدوار هستیم که این نگرانی ها از طریق بازگرداندن کامل چارچوب دموکراتیک نهادهایی که به نفع همه تونسی ها فعالیت می کنند، برطرف شود».

بنابر گزارش وبگاه «العربی الجدید»، این هشدار گوترش در حالی است که تونس همچنان صحنه اعتراضات به اقدامات رئیس جمهور این کشور است و روز جمعه نیز نیروهای پلیس این کشور در اقدامی بی سابقه با استفاده از آب پاش، گاز اشک آور و باتوم تظاهرات مردمی در سالروز انقلاب ۲۰۱۱ را سرکوب و ده ها نفر را بازداشت کردند.  

از سوی دیگر «محمد القومانی» از رهبران جنبش النهضة گفت که نیروهای امنیتی با یورش به منزل «احمد الجلالی» یکی از مسئولان این جنبش در شهر الرقاب، وی را با خود با مکان نامعلومی بردند.

منبع : خبرگزاری فارس