مخفی شدن نیروهای آمریکا در ابوظبی پس از حمله ارتش یمن به امارات
سرویس بین الملل - پس از حمله موشکی و پهپادی ارتش یمن به ابوظبی، سخنگوی تروریست‌های سنتکام خبر داد که نیروهای آمریکایی به علت حمله احتمالی ارتش یمن به امارات در پناهگاه‌ها مخفی شده بودند.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - تروریست های «سنتکام» اعلام کردند که روز دوشنبه هفته گذشته پس عملیات ارتش و کمیته های مردمی یمن علیه ابوظبی در پناهگاه ها مخفی شده اند.

بنابر گزارش امروز (شنبه) پایگاه خبری شبکه «سی ان ان»، «ویلیام اوربان» سخنگوی سنتکام گفت که نیروهای آمریکایی مستقر در امارات به علت حمله موشکی و پهپادی روز دوشنبه نیروهای صنعاء مجبور به پناه گرفتن در پناهگاه ها شده اند.

سخنگوی سنتکام اضافه کرد که نیروهای آمریکا در پایگاه هوایی «الظفره» در ابوظبی ساعت ۹:۰۱ شب به وقت محلی حدود ۳۰ دقیقه در وضعیت آماده باش بوده اند.

ویلیام اوربان در ادامه افزود که اعلام وضعیت آماده باش بنابر یک تهدید محتمل بوده که در این حالت، خلبان ها امکان استفاده از پناهگاه ها را داشته اند.

اوربان می گوید که تمامی امور در وضعیت آماده باش «به صورت حرفه ای و با نظم» انجام شده است.

به گفته او، ساعت ۹:۲۷ دقیقه به خلبان ها دستور داده شد که تجهیزات محافظتی در ظرف پنج دقیقه آماده باشد که این وضعیت به مدت ۲۴ ساعت ادامه یافت.

روز دوشنبه هفته گذشته و پس از هشدارهای مکرر صنعاء به ابوظبی درباره مداخله در امور داخلی یمن و تلاش برای تنش زایی در این کشور، رسانه های اماراتی خبر دادند که نقاطی در این کشور هدف حمله پهپادی قرار گرفته است.

«محمد البخیتی» عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن پیش از انجام این حمله در گفت و گو با شبکه «العربی» خبر داده بود: «معامله ای میان عربستان سعودی و امارات وجود دارد که به موجب آن، عربستان سعودی تمام استان های جنوبی یمن از جمله شبوه را به امارات تحویل می دهد و به ازای آن، امارات تمام ظرفیت های نظامی خود را همچون گذشته [در یمن] به کار خواهد گرفت».

البخیتی هشدار داده بود: «ما از اینجا به امارات توصیه می کنیم که به اقدامات تنش زای خود ادامه ندهد چراکه اگر این تنش ادامه پیدا کند، یمن مجبور به حمله به عمق خاک این کشور خواهد شد. ما در وضعیت جنگی قرار داریم».

پس از این هشدار، منابع رسانه ای، روز گذشته (دوشنبه، ۱۷ ژانویه) از انفجار در سه تانکر حامل نفت در منطقه «المصفح» در امارات و آتش سوزی پس از آن خبر دادند. المصفح منطقه ای صنعتی واقع در جنوب غربی ابوظبی، در امارات است. 

ساعاتی بعد، سرتیپ «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن رسما اعلام کرد که نیروهای یمنی، فرودگاه های دبی و ابوظبی را هدف حمله موشکی و پهپادی قرار داده اند.

منبع : خبرگزاری فارس