شورای امنیت ملی آمریکا: اولاف شولتس فوریه به کاخ سفید می آید
سرویس بین الملل - کاخ سفید به طور قاطعانه گزارش رسانه‌ها مبنی بر اینکه اولاف شولتس، صدراعظم آلمان دعوت بایدن برای سفر به واشنگتن را در آخرین لحظه رد کرده، تکذیب کرد.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از ایسنا - پلتیکو، آدرین واتسون، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا در بیانیه ای در واکنش نشریه آلمانی اشپیگل گفت: جوبایدن، رئیس جمهور آمریکا و اولاف شولتس، صدراعظم آلمان، هر دو در نظر دارند ماه آینده در واشنگتن دیدار کنند. این گزارش دروغ است. این اتفاق نیفتاد - این گزارش کاملاً ساختگی است.

اشپیگل گزارش داده بود که شولتس دعوت دیرهنگام بایدن برای آمدن به کاخ سفید و بحث در مورد تنش های کنونی در مرز اوکراین و روسیه را رد کرده است.

واتسون گفت: شولتس قرار است ماه آینده از کاخ سفید بازدید کند. طرف آلمانی تاریخ هایی را پیشنهاد کرده است و ما به آنها پاسخ می دهیم. ما مشتاقانه منتظر استقبال از صدراعظم در ایالات متحده در ماه فوریه هستیم.

سخنگوی دولت آلمان از اظهار نظر درباره گزارش اشپیگل خودداری کرد. هنگامی که از این سخنگو در مورد سفر احتمالی به واشنگتن در ماه فوریه پرسیده شد، سخنگو گفت که او فقط می تواند در مورد بازدیدهای مورد توافق نظر دهد و نشان می دهد که سفر مورد بحث به طور کامل ترتیب داده نشده است.

پایگاه خبری اشپیگل گفته بود که شولتس برنامه زمانی فشرده و مشغله کاری را دلیل رد کردن پیشنهاد بایدن برای گفت وگو درباره اوکراین اعلام کرد.

این پایگاه خبری نوشت، پیش از آنکه بایدن پیشنهاد دیدار را مطرح کند، رهبر آلمان برنامه سفر رسمی به اسپانیا را تنظیم کرده بود. علاوه بر این، از آنجا که آلمان درگیر سویه اومیکرون است، شولتس قصد داشت زمان بیشتری را در کشور خود سپری کند.

منبع : خبرگزاری ایسنا