واکنش امارات به حملات تنبیهی یمن: بدون پاسخ نمی ماند

واکنش امارات به حملات تنبیهی یمن: بدون پاسخ نمی ماند

۰۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۲ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس بین الملل - وزارت خارجه امارات بدون توجه به هدف قرار گرفتن غیر نظامیان یمنی در حملات ائتلاف مشترک با ریاض، ادعا کرد که به حملات تنبیهی یمن، پاسخ خواهد داد.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - وزارت خارجه امارات در واکنش به حملات تنبیهی یمن به عمق این کشور و عربستان سعودی، مدعی شد که این حملات، بدون پاسخ نخواهد ماند.

ابوظبی با انتشار بیانیه ای، مدعی شد که حق پاسخگویی به این حملات و افزایش تنش زایی را برای خود، محفوظ می داند.

خبرگزاری رسمی امارات (وام) با نقل این بیانیه گزارش داد، نیروهای یمن به حملات خود بدون هیچ بازدارندگی ادامه می دهند تا «هرج ومرج در منطقه ایجاد کنند و به اهداف نامشروع خود دست یابند».

این ادعا در حالی از سوی ابوظبی مطرح شده است که این کشور به همراه عربستان سعودی از هشت سال پیش، به ادعای بازگرداندن رئیس جمهور فراری و مستعفی یمن، تجاوز همه جانبه به این کشور را آغاز کردنه است و هنوز نیز ادامه دارد.

ابوظبی ضمن نادیده گرفتن جنایات اخیر خود در ائتلاف متجاوز سعودی در حمله به غیر نظامیان یمنی، مدعی شد که حملات یمن، غیر نظامیان و مراکز غیر نظامی را هدف قرار داده است.

این در حالی است که نیروهای یمنی، صبح امروز، پایگاه هوایی الظفره را به همراه چند منطقه دیگر در امارات و عمق عربستان سعودی هدف قرار دادند؛ پایگاهی که یکی از پایگاههای هوایی آمریکا در منطقه است که عملیات جاسوسی انجام می دهند .

امارات همچنین حملات یمن به منطقه «جازان» در عربستان را محکوم و ادعا کرد که این حملات، امنیت و سلامت و جان غیر نظامیان را به خاطر می اندازد.

ابوظبی افزون بر این، با عربستان، «ابراز همبستگی» کرد و مدعی شد که به همراه ریاض، با هر تهدیدی که امنیت و ثبات عربستان را تهدید کند، مقابله خواهند کرد.

شورای عالی سیاسی یمن نیز تأکید کرد که عملیات نیروهای یمنی در عمق امارات موسوم به «طوفان یمن۲»، به اهداف خود دست یافت و در پاسخ به جنایات این دو کشور و برای ادب کردن آنها بود.

این نهاد یمنی با بیان اینکه، هر کس تاریخ یمن را نمی داند، امروز باید در محاسبات خود بازبینی کند، تصریح کرد، این پیامها، فقط نوک کوه یخی «طوفان راهبردی و نابودگر یمن» هستند.

در همین ارتباط، «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن صبح امروز، جزئیات عملیات در عمق عربستان سعودی و امارات را بیان کرد و گفت، پایگاه هوایی الظفره و اهداف حساس دیگر در ابوظبی با تعداد زیادی  موشک بالستیک «ذوالفقار» هدف گرفته شد و اهداف حیاتی و مهم دیگری در دبی با پهپاد «صماد ۳» مورد هدف قرار گرفت.

این دومین عملیات ارتش و کمیته های مردمی یمن به ابوظبی طی یک هفته اخیر است؛ عملیات هایی که پس از هشدارهای مکرر صنعاء به امارات مبنی بر لزوم توقف تعرض به یمن انجام می شود.

منبع : خبرگزاری فارس