سکوت نوری المالکی درمورد (شخصی سازی اختلافات) شکست

سکوت نوری المالکی درمورد (شخصی سازی اختلافات) شکست

۰۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۱ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - رئیس ائتلاف دوله القانون با شکستن سکوتش در قبال تلاش برخی طرف‌ها برای شخصی‌سازی اختلافات گفت، در راستای منافع مردم عراق، دستش برای بهترین روابط دراز است.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - «نوری المالکی» رئیس ائتلاف دوله القانون سکوت خود را درباره روابط سیاسی و اختلافات موجود شکست و گفت که از موضع قدرت صحبت می کند و دستش برای بهترین روابط دراز است.

وی در یک مطلب در توئیتر نوشت: «عادت دارم که در زندگی سیاسی و اجتماعی خود به کسانی که اختلافات سیاسی و ملی را شخصی می کنند؛ پاسخی ندهم. پاسخ من به آن ها در عرصه سیاسی و امنیتی و دفاع از عراق و امنیت شهروندان و منافع آن ها و مقابله با کسانی که ریخته شدن خون مردم را کم اهمیت می دانند و اموال، دارایی ها و آزادی ها را مصادره می کنند، است».

المالکی افزود: «من از موضع قدرت و اقتدار و احساس مسئولیت به همه کسانی که به دنبال اختلافات، کینه و نفرت هستند می گویم که دست من برای بهترین روابط دراز است، البته اگر به نفع عراق و مردم آن باشد. در غیر این صورت من هرگونه رابطه و مشارکت با هیچ طرفی که به منافع عراق و حیثیت مردم لطمه می زند را دوست ندارم و از آن استقبال نمی کنم». 

این در حالی است که اخیرا گزارش هایی در خصوص وجود یک پروژه آمریکایی - اماراتی مبنی بر دامن زدن به اختلافات شخصی میان دو قطب بیت شیعی در "الاطار التنسیقی" (چارچوب هماهنگی) و جریان صدر به منظور تضعیف این مولفه مهم سیاسی در عراق منتشر می شود.

 

منبع : خبرگزاری فارس