چاووش اوغلو: آماده میزبانی از نشست روسیه-اوکراین هستیم -  پوتین به ترکیه می آید
سرویس بین الملل - وزیر امور خارجه ترکیه امروز (پنج‌شنبه) اعلام کرد، آنکارا آماده است تا میزبان نشست روسیه- اوکراین در چهارچوب مینسک باشد و تمامی حمایت‌های لازم را فراهم کند.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از ایسنا - خبرگزاری اسپوتنیک، منبعی در وزارت امور خارجه ترکیه به خبرنگاران گفته است که این کشور قصد دارد مذاکراتی را در مورد توافقات مینسک در استانبول برگزار کند و از نمایندگان دونباس و سازمان امنیت و همکاری اروپا نیز دعوت کرده تا به این مذاکرات بپیوندند.  

مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه در کنفرانسی خبری گفت: ما آماده ایم تا میزبان نشست روسیه-اوکراین در چهارچوب مینسک باشیم فقط کافیست که آنها تصمیم بگیرند. ما می توانیم میزبان تمامی طرفین باشیم و هرگونه حمایتی را برای آنها فراهم کنیم. در این مورد هیچ مشکلی وجود ندارد.

وی همچنین اعلام کرد که انتظار می رود سفر ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه به ترکیه پس از سفر وی به چین صورت گیرد.

چاووش اوغلو گفت: همان طور که می دانید رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه از پوتین دعوت کرده تا به کشور ما سفر کند. مذاکرات درباره این مساله ماه ژانویه برگزار شد؛ اما نتوانستیم درباره تاریخ به توافق برسیم. در آینده نزدیک پس از سفر پوتین به چین برای شرکت در مراسم افتتاحیه المپیک زمستانی پکن، تاریخ سفر او به ترکیه به ما ابلاغ خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: پس از پاسخ ناتو به پیشنهادات مسکو در مورد ضمانت های امنیتی، آنکارا می خواهد گفت وگوی روسیه-ناتو ادامه پیدا کند. یک یا دو نشست باید برگزار شود چرا که نامه ها این مشکل را حل نخواهند کرد. شفافیت و خلوص نیت گام های مهمی هستند که به کاهش تنش ها کمک می کنند.

منبع : خبرگزاری ایسنا