اوکراین: انتظار داریم روسیه در دو هفته آتی در مسیر دیپلماتیک باقی بماند
سرویس بین الملل - وزیر خارجه اوکراین عنوان کرد که روسیه طی دو هفته آتی احتمالا در مسیر دیپلماتیک با اوکراین و غرب باقی بماند.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از ایسنا - رویترز، دیمیترو کولبا، وزیر خارجه اوکراین روز پنج شنبه درخصوص مذاکرات در پاریس - جایی که روسیه گفت وگوهایی دیپلماتیک با مقامات اوکراین، آلمان و فرانسه داشت - گفت: چیزی تغییر نکرده و این خبر بدی است.

وی افزود: خبر خوب این است که مشاوران توافق کردند که دو هفته دیگر در برلین دیدار کنند؛ این بدان معناست که روسیه احتمالا برای دو هفته آتی در مسیر دیپلماتیک باقی بماند.

کی یف ، از سال ۲۰۱۴ علیه جدایی طلبانی که از حمایت روسیه برخوردارند و بخش هایی از قلمروی شرق اوکراین در دونباس را در کنترل خود دارند در حال جنگ است. دو طرف درگیر که دیگری را به نقض توافق آتش بس متهم می کنند، ۲۲ دسامبر توافق کردند که آتش بس را در خط مقدم برقرار کنند.

اطلاعات ارتش اوکراین مدعی است که مسکو برای حمله در اوایل ۲۰۲۲ آماده می شود. مقامات آمریکا، ناتو و اوکراین گفته اند که نیروهای روسیه در مقابل مرز اوکراین تجمع کرده اند. روسیه نیز ضمن رد این ادعا، آن را پروپاگاندای "ستیزه جویانه" آمریکا خوانده است.

منبع : خبرگزاری ایسنا