نخست  وزیر فلسطین کشورهای جهان را به تحریم تل آویو فراخواند

نخست وزیر فلسطین کشورهای جهان را به تحریم تل آویو فراخواند

۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۱۴ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین، همه کشورهای جهان را به فعال‌سازی مصوبات مربوط به تحریم رژیم صهیونیستی فراخواند.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - «محمد اشتیه» نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین در نشست هفتگی دولت در شهر رام الله گفت که فرار از مجازات رژیم صهیونیستی در طول ۷۴ سال گذشته از زمان اشغال فلسطین، انگیزه بزرگ این رژیم برای ارتکاب جنایت قتل، شهرک سازی و آواره کردن فلسطینیان بوده است.

وی با اشاره به اینکه زمان آن رسیده تا سیاست های دوگانه متوقف شده و از ملت فلسطین در برابر رژیم اشغالگر حمایت بعمل آید، کشورهای جهان را به فعال سازی مصوبات تحریم رژیم صهیونیستی و اعمال مجازات علیه آن و عدم اجازه به این رژیم برای فرار از مجازات فراخواند.

به نوشته روزنامه «رأی الیوم»، اشتیه همچنین به سالروز فاجعه اشغال فلسطین و تجاوزات روزمره علیه ملت فلسطین از جمله کشتار این ملت و نادیده گرفتن قوانین و معاهدات بین المللی اشاره کرد و گفت: در سالروز فاجعه اشغال فلسطین، با وجود اقدامات رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین و اماکن اسلامی و مسیحی، ما بیش از هر زمان دیگری به تحقق آمال و آرزوهای ملت در خصوص آزادی، استقلال و تشکیل کشور فلسطین به پایتختی قدس نزدیک هستیم.

اشتیه همچنین دولت آمریکا و کشورهای اروپایی را به مداخله فوری برای توقف اجرای طرح های جدید شهرک سازی که رژیم صهیونیستی قصد اجرای آن در کرانه باختری را دارد از جمله احداث ۴۴۲۷ واحد جدید صهیونیست نشین، فراخواند و تأکید کرد که این طرح های اسرائیل راه حل دو دولتی را تضعیف و تهدیدی برای صلح و ثبات در منطقه و نقض قوانین بین المللی است.

منبع : خبرگزاری فارس