سوئد لانه تروریست ها است  -  صحبت های تند اردوغان بر علیه سوئد و فنلاند
سرویس بین الملل - رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه گفت که اگر سوئد و فنلاند ترکیه را تحریم کنند، عضویت آنها در ناتو را تایید نمی‌کند.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از همشهری - و شبکه خبری سی ان ان، او گفت: «اول از همه، ما به کسانی که می خواهند به ناتو که یک سازمان امنیتی است، بپیوندند، اما تحریم های علیه ترکیه وضع کرده اند، «آری» نمی گوییم. چرا که ناتو دیگر یک سازمان امنیتی باقی نمی ماند و به محلی تبدیل می شود که نمایندگان ترور در آن متمرکز می شوند.»

اردوغان در یک کنفرانس خبری در آنکارا گفت که هیات های سوئدی و فنلاند نباید برای متقاعد کردن ترکیه به عضویت این کشور در ناتو به ترکیه بیایند.

اردوغان با بیان اینکه وزیر امور خارجه ترکیه با همتایان سوئدی و فنلاندی خود دیدارهایی داشته است، گفت که هیچ یک از دو کشور موضع روشنی در برابر سازمان های تروریستی ندارند.

او در این باره گفت: «حتی اگر بگویند ما با آنها مخالفیم، عکس رفتارشان مبنی بر اینکه تروریست هایی را که باید به ترکیه تحویل دهند، نمی دهند، خواهد بود.»

او افزود که سوئد «لانه» سازمان های تروریستی است و به تروریست ها اجازه می دهد در پارلمان صحبت کنند.

اردوغان گفت: «آنها دعوتنامه های ویژه ای برای تروریست ها دارند. حتی نمایندگان حزب کارگران کردستان را نیز در پارلمان خود دارند. چگونه می خواهیم به آنها اعتماد کنیم؟»

اردوغان هفته گذشته هنگامی که در یک کنفرانس خبری در استانبول گفت که به چشم انداز پیوستن فنلاند و سوئد به ناتو «مثبت» نگاه نمی کند، همین موضع را تکرار کرد و هر دو کشور را به اسکان «سازمان های تروریستی» متهم کرد.

منبع : همشهری آنلاین