کاهش برخی محدودیت های آمریکا بر علیه کوبا

کاهش برخی محدودیت های آمریکا بر علیه کوبا

۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۴:۰۲ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد بازنگری‌هایی را در سیاست‌های دولت قبلی در قبال کوبا انجام داده که شامل حوزه‌های سفر به کوبا و تسریع صدور روادید است.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - دولت آمریکا به ریاست «جو بایدن» بامداد سه شنبه مجموعه ای از اقدامات را برای بازنگری در سیاست های واشنگتن در قبال کوبا اعلام کرد

از جمله این بازنگری ها می توان به کاهش برخی محدودیت های دوران «دونالد ترامپ» رئیس جمهور پیشین آمریکا در زمینه حواله های خانوادگی، سفر به کوبا و تسریع روند رسیدگی به درخواست کوبایی ها برای روادید اشاره کرد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، این اقدامات که پس از بررسی طولانی مدت دولت بایدن در قبال کوبا صورت می گیرد، مهمترین تغییرات در رویکرد واشنگتن نسبت به هاوانا از زمان روی کار آمدن بایدن در ژانویه ۲۰۲۱ است.

وزارت خارجه آمریکا طی بیانیه ای در اعلام این تصمیمات مدعی شد: «این اقدامات برای حمایت بیشتر از مردم کوبا، فراهم کردن ابزارهای اضافی برای ادامه زندگی عاری از ظلم دولت کوبا و جستجوی فرصت های اقتصادی بیشتر است».

در این بیانیه آمده است که سقف حواله های خانوادگی را که قبلاً به یک هزار دلار در هر سه ماه کاهش پیدا کرده بود، لغو کرده و به اعضای غیرخانواده اجازه ارسال کمک های مالی را خواهد داد.

به نوشته رویترز، دولت ترامپ روند صدور روادید برای کوبایی ها را آهسته کرده، وجوه ارسالی را محدود نموده، پروازها به کوبا را کاهش داده و موانعی را برای شهروندان آمریکایی که به دنبال سفر به کوبا برای هر چیزی غیر از دیدار خانوادگی هستند، افزایش داده بود.

دولت بایدن البته در ادامه سیاست های مداخله جویانه در امور داخلی کشورهای مستقل، گفت: «ما همچنان از دولت کوبا می خواهیم تا فورا زندانیان سیاسی را آزاد کند، به آزادی های اساسی مردم کوبا احترام بگذارد و به مردم  اجازه دهد آینده خود را تعیین کنند».

پیش از این، «میگل دیاز کانل» رئیس جمهور کوبا گفته بود دولت بایدن نیز «اقدامات زورگویانه اتخاذ شده توسط دولت دونالد ترامپ را حفظ کرده » است.

منبع : خبرگزاری فارس