امیدواری معاون وزیر اقتصاد اسلواکی نسبت به گسترش روابط تجاری با ایران
سرویس بین الملل - معاون وزیر اقتصاد اسلواکی در دیدار با معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه ایران ظرفیت شرکت‌های کوچک و متوسط را برای همکاری دوجانبه مهم ارزیابی و ابراز امیدواری کرد روابط تجاری دو کشور بیش از پیش گسترش یابد.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - «یان اورلوچ» معاون وزیر اقتصاد اسلواکی که به منظور حضور در نشست کمیسیون مشترک اقتصادی به تهران سفر کرده، صبح امروز (شنبه) ۳۱ اردیبهشت ماه با «مهدی صفری» معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه ملاقات کرد. 

اورلوچ با ابراز خرسندی از سفر به ایران ظرفیت اقتصادی دو کشور را بالا توصیف کرد و اظهار داشت: دو کشور در حوزه های صنعت،کشاورزی، ماشین آلات و فناوری های نوین زمینه های خوبی برای همکاری دارند که در تنظیم نهایی سند کمیسیون مورد توجه خواهد بود. 

وی همچنین ظرفیت شرکت های کوچک و متوسط را برای همکاری دوجانبه مهم ارزیابی و ابراز امیدواری کرد روابط تجاری دو کشور بیش از پیش گسترش یابد.

مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه نیز با اشاره به سوابق همکاری ایران و اسلواکی در حوزه صنعت، برگزاری نشست کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور را گامی مهم برای تقویت همکاری های تجاری دو کشور خواند. 

وی با اشاره به ظرفیت بالای اقتصاد ایران، پیشرفت های کشورمان را در حوزه فناوری های نوین تبیین و بر توجه بیشتر به این مزیت در همکاری های دوجانبه تأکید کرد.

منبع : خبرگزاری فارس