اعتراض عراق به نحوه ذکر نام رژیم صهیونیستی در بیانیه اتحادیه پارلمانی عرب
سرویس بین الملل - رئیس پارلمان عرب به نحوه ذکر نام رژیم صهیونیستی در بیانیه پایانی نشست اتحادیه پارلمانی عرب اعتراض کرد و خواستار تغییر آن شد.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - «محمد الحلبوسی» رئیس پارلمان عراق به نحوه ذکر نام رژیم صهیونیستی در بیانیه پایانی اتحادیه پارلمانی عرب در مصر اعتراض کرد.

بر اساس گزارش «واع»، الحلبوسی در نشست اضطراری اتحادیه پارلمانی عرب درباره وضعیت قدس که شنبه (دیروز) در قاهره برگزار شد، به عبارت «کشور اسرائیل» در بیانیه پایانی اعتراض کرده و گفته باید به جای آن از عبارت «رژیم اشغالگر اسرائیل» استفاده شود.

وی در ادامه بر عزم پارلمان عراق برای نهایی کردن طرحی به منظور ممنوعیت عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی تأکید کرد.

در همین ارتباط، کمیته حقوقی پارلمان عراق بیست و یکم اردیبهشت ماه جاری جلسه ای برای بررسی قانون منع عادی سازی و برقراری روابط با رژیم صهیونیستی برگزار کرد.

 نهاد رسانه ای پارلمان عراق خبر داد که اعضای کمیته حقوقی پارلمان عراق بر لزوم تلاش برای تصویب قوانین مهم به ویژه قوانینی که مستقیماً بر وضعیت شهروندان تأثیر می گذارد، تأکید کردند.

از مهم ترین بندهای این قانون جرم انگاری هرگونه همکاری سیاسی، امنیتی، اقتصادی، فنی، فرهنگی، ورزشی و علمی با رژیم صهیونیستی تحت هر عنوانی است.

فراکسیون صدر به رهبری مقتدی صدر پیش تر اعلام کرده بود که ائتلاف نجات وطن پیشنهادی را درخصوص جرم انگاری عادی سازی روابط یا تعامل با رژیم صهیونیستی به ریاست پارلمان داده است.

در همین حال منابع آگاه در پارلمان عراق می گویند که کمیته مکلف به تهیه پیش نویس قانون جرم انگاری عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی کار تدوین پیش نویس قانون را به پایان رسانده است.

منبع : خبرگزاری فارس