تونس مشارکت رژیم صهیونیستی در رزمایش (شیر آفریقایی) را رد کرد
سرویس بین الملل - وزارت دفاع تونس مشارکت نظامیان رژیم موقت صهیونیستی در رزمایش مشترک شیر آفریقایی ۲۰۲۲ را رد کرد.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - برخی رسانه ها از حضور نیروهای رژیم صهیونیستی در رزمایش «شیر آفریقایی ۲۰۲۲» خبر دادند.  

 وزارت دفاع تونس در بیانیه ای اعلام کرد که رزمایش «شیر آفریقایی ۲۰۲۲» با مشارکت نیروهای مسلح تونس و آمریکا و بدون حضور نیروهای دیگری برگزار می شود.

در این بیانیه آمده است که بخشی از رزمایش شیر آفریقایی ۲۰۲۲ با همکاری فرماندهی آمریکا در آفریقا (افریکام) با مشارکت نیروهای مسلح تونس و آمریکا بدون حضور نیروی دیگری برگزار می شود و گروهی از افسران و کارشناسان نظامی نیز در این تمرینات که در اراضی مغرب برگزار می شود، شرکت می کنند.

به نوشته روزنامه «رأی الیوم»، تونس در این بیانیه با توجه به حساسیت روابط با الجزائر، حضور نظامیان رژیم صهیونیستی در این رزمایش را رد کرد. الجزائر مخالف سازش کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی است و آن را تهدیدی برای امنیت این کشورها می داند.

در این رزمایش ۷۵۰۰ نظامی مغرب و آمریکا و تعدادی از کشورهای همپیمان شرکت خواهند کرد و قرار است بخشی از این رزمایش در تونس، سنگال و غنا برگزار شود.

این رزمایش برای دومین سال متوالی در مناطق آموزشی در قنیطره(شمال) و أکادیر، طانطان، تارودانت و غریر البوهی- واقع در مرز صحرای غربی برگزار می شود و تا روز ۳۰ ژوئن (۹ تیر) ادامه خواهد داشت.

 

منبع : خبرگزاری فارس