ارتش عراق و پیشمرگه نیروی نظامی مشترک تشکیل می دهند

ارتش عراق و پیشمرگه نیروی نظامی مشترک تشکیل می دهند

۰۷ تیر ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۳ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - فرماندهی عملیات مشترک عراق از تشکیل دو تیپ مشترک از ارتش و نیروهای پیشمرگه خبر داد.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - فرماندهی عملیات مشترک عراق امروز (سه شنبه) خبر داد که دو تیپ مشترک میان ارتش عراق و نیروهای پیشمرگه برای تأمین امنیت مناطق مورد منازعه میان اربیل و بغداد تشکیل می شود.

به نوشته وبگاه البلد نت، در بیانیه فرماندهی عملیات مشترک عراق آمده است که تشکیل این دو تیپ در مراحل پایانی قرار دارد و این نیرو امنیت مناطقی که نیروهای ارتش و پیشمرگه در آن حضور ندارند را تأمین خواهد کرد.

اعلام تشکیل دو تیپ مشترک میان پیشمرگه و ارتش عراق پس از آن صورت می گیرد که روز گذشته «مسرور بارزانی» نخست وزیر اقلیم کردستان عراق در واکنش به حملات راکتی به تأسیسات نفتی شرکت «دانه غاز» امارات در منطقه «طوزخورماتو» در بیانیه ای گفت که از مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق خواسته است تا نیرویی مشترک از پیشمرگه و نیروهای امنیتی عراق برای تأمین امنیت مناطق مورد منازعه تشکیل شود.

منظور بارزانی در اینجا مناطق مورد منازعه طبق ماده ۱۴۰ قانون اساسی عراق است که استان کرکوک مهم ترین منطقه مورد مناقشه محسوب می شود و این مناطق به نوعی دور از نظارت و حضور مؤثر نیروهای نظامی است.

در ادامه بیانیه بارزانی آمده بود: «به نخست وزیر توضیح دادم که این حملات ثبات و محیط سرمایه گذاری کشور را تهدید می کند و از او خواستم تا اقدامات علنی و علمی برای مهار این گروهها انجام دهد

منبع : خبرگزاری فارس