ریاست جمهوری عراق: برهم صالح حامی مسئله فلسطین است

ریاست جمهوری عراق: برهم صالح حامی مسئله فلسطین است

۰۷ تیر ۱۴۰۱ - ۲۰:۵۷ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - دفتر رئیس‌جمهور عراق در پاسخ به رهبر جریان الصدر بیان داشت که وی، حامی مسئله فلسطین و آزادسازی کامل این کشور است.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - «سید مقتدی الصدر» رهبر جریان صدر، بعدازظهر امروز (سه شنبه)، بیانیه ای در ارتباط با «برهم صالح» رئیس جمهور عراق صادر و از وی انتقاد کرد.

دفتر ریاست جمهوری عراق هم پاسخ الصدر را داد و نوشت: پیش از این، ریاست جمهوری پیش نویس قانون جرم انگاری عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی را تحویل گرفت که پارلمان ارسال کرده بود.

این نهاد عراقی با انتشار بیانیه ای در صفحه تلگرامی خود، تأکید کرد، ریاست جمهوری پس از دریافت این پیش نویس، دستور داد که بدون هیچ ملاحظه ای بررسی شود و در تاریخ ۲۰ تیر ماه جاری هم در روزنامه منتشر شد تا جنبه اجرایی بگیرد.

دفتر ریاست جمهوری عراق تصریح کرد، موضع برهم صالح، ثابت و در حمایت از مسئله فلسطین و احقاق حقوق قانونی و کامل ملت فلسطین و آزادسازی این کشور از دست رژیم صهیونیستی است.

بر اساس این بیانیه، صالح در تریبونهای بین المللی و نشستهای مجمع عمومی سازمان ملل متحد هم بر این مسئله تأکید کرده است.

رهبر جریان صدر بعد از ظهر امروز گفت: «بسیار بسیار خجالت آور است اینکه فردی که رئیس جمهور عراق خوانده می شود (برهم)، امضای قانون «جرم انگاری عادی سازی روابط» را قبول نمی کند.»

سید مقتدی الصدر اضافه کرد: «به همین خاطر بر مردم ننگ است که رئیس جمهورشان طرفدار عادی سازی روابط، فردی غیرمیهنی و حتی تابع غرب یا شرق باشد.»

در بخش پایانی این بیانیه آمده است: «من برائت می جویم در برابر خداوند و ملت عراق از چنین جرمی و از نامزدی او در پست ریاست جمهوری در گذشته و در آینده تأسف می خورم.»

پارلمان عراق در تاریخ پنجم خردادماه پیش نویس قانون «جرم انگاری عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی» را به رأی گذاشت و بااتفاق آراء این قانون تصویب شد.

 

 

منبع : خبرگزاری فارس