ارتش سوریه، نظامیان آمریکایی را عقب  راند

ارتش سوریه، نظامیان آمریکایی را عقب راند

۰۹ تیر ۱۴۰۱ - ۰۰:۲۳ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - رسانه‌های رسمی سوریه گزارش دادند که نیروهای ارتش این کشور راه یک کاروان نظامی آمریکا را بسته‌اند و آن‌ها را مجبور به عقب‌نشینی کرده‌اند.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، شامگاه امروز (چهارشنبه)، خبر داد که گروهی از نظامیان این کشور کاروان ارتش آمریکا در منطقه «القامشلی» را وادار به عقب نشینی کرده اند.

سانا به نقل از خبرنگار خود گزارش داد که نیروهای یکی از ایست بازرسی های ارتش سوریه راه کاروان نظامی آمریکا در منطقه «تل سطیح» را بسته اند و آن ها را مجبور به عقب نشینی کرده اند.

نیروهای ارتش سوریه به خبرنگار سانا گفتند که به هیچ عنوان به هیچ کاروان نظامی آمریکا اجازه عبور نخواهند داد و راه را بر آن ها خواهند بست.

منابع محلی سوریه بارها گزارش داده اند که نیروهای آمریکایی مستقر در شرق این کشور محموله های نفتی و غلات سوریه را به کشورهای مجاور قاچاق می کنند.

بر اساس آمار و ارقام وزارت نفت سوریه، روزانه ۷۰ هزار بشکه نفت سوریه توسط نیروهای اشغالگر آمریکا و نیروهای مزدور آن در مناطق شرقی سرقت می شود.

آمریکا طی یک دهه جنگ علیه سوریه به بهانه مقابله با تروریسم و داعش از شبه نظامیان جدایی طلب در این کشور حمایت کرده و مناطق نفت خیز سوریه را به اشغال خود در آورده است.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا پیشتر در اظهاراتی به صراحت گفته بود که حضور نظامیان این کشور در سوریه به خاطر چاه های نفت است.

منبع : خبرگزاری فارس