بازگشت بیش از 3 هزار مهاجر افغانستانی از ایران به کشورشان
سرویس بین الملل - وزارت امور مهاجران طالبان از بازگشت نزدیک به 3000 مهاجر از ایران به افغانستان طی دو روز گذشته خبر داد.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - وزارت مهاجران دولت موقت طالبان اعلام کرد که 3 هزار مهاجر طی  دو روز گذشته به افغانستان بازگشته اند.

این وزارت همچنین افزود که پناهجویان بازگشته به اداره امور مهاجران سازمان ملل برای دریافت کمک معرفی شدند.

براساس آمار وزارت مهاجران طالبان، این افراد طی روز گذشته از مرز میلک در نیمروز و همچنین مرز اسلام قلعه در هرات وارد افغانستان شدند.

این در حالی است که معاون وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران گفته است که با پایان طرح سرشماری اتباع غیرمجاز در ایران، اخراج افراد شرکت نکرده در این طرح آغاز می شود.

«مجید میراحمدی» معاون وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران روز پنج شنبه، (۹ تیر) گفت، که با پایان یافتن طرح سرشماری اتباع غیر مجاز در کشور، اخراج کسانی که در این طرح شرکت نکرده اند از روز شنبه هفته آینده به صورت جدی آغاز می شود.

وی افزود: براساس قانون با کار فرمایانی که اتباع غیر مجاز را استخدام کنند، برخورد قانونی شده و علاوه بر جریمه نقدی بین سه تا شش ماه حبس نیز در انتظار آنان خواهد بود.

طالبان: روزانه هزار مهاجر افغانستانی از ایران به کشور برمی گردند

مقامات محلی طالبان در نیمروز اعلام کردند که بیش از 7 هزار مهاجر طی هفته گذشته به افغانستان بازگشته اند.

اداره اطلاعات و فرهنگ نیمروز گفته است که طی هفته گذشته 7 هزار و 100 مهاجر از ایران و از طریق مرز این ولایت وارد افغانستان شدند. 

این اداره همچنین افزود که پناهجویان بازگشته به اداره امور مهاجران سازمان ملل برای دریافت کمک معرفی شدند.

بر اساس اعلام وزارت فرهنگ نیمروز، روزانه هزار مهاجر از ایران وارد افغانستان می شوند.

پیش از این نیز وزارت مهاجران دولت موقت طالبان اعلام کرده بود که 1500 مهاجر دوشنبه هفته گذشته به افغانستان بازگشته اند.

منبع : خبرگزاری فارس