احتمال استفاده اجباری ماسک در قزاقستان به علت افزایش تعداد مبتلایان به کرونا
سرویس بین الملل - معاون نخست وزیر قزاقستان گفت: در صورت افزایش تعداد بیماران مبتلا به کرونا استفاده از ماسک در این کشور اجباری خواهد شد.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - خبرنگار خبرگزاری فارس در دوشنبه، «یرلان توگژانف»، معاون نخست وزیر قزاقستان و رئیس کمیسیون بین نهادی جلوگیری از شیوع  ویروس همه گیر در مورد احتمال بازگشت محدودیت های کرونایی به این کشور در صورت افزایش تعداد مبتلایان به ویروس همه گیر خبر داد.

بنابر سخنان وی، در حال حاضر به وزارت بهداشت دستورات دقیق و مشخصی در زمینه تقویت روند واکسیناسیون داده شده است.

توگژانف افزود: تا زمانی که وضعیت بحرانی وجود نداشته باشد، واکسیناسیون مسئله اصلی است، اما رژیم ماسک در صورت فعال شدن و رشد بیماران قابل بازگشت است.

وی گفت: در حال حاضر تعداد مبتلایان در روز تا 100 نفر رسیده است، لذا موضوع تقویت محدودیت های قرنطینه وجود دارد و در جلسه کمیسیون بین سازمانی جلوگیری از شیوع ویروس همه گیر تحت بررسی قرار می گیرد.

29 ژوئن «آیژان یسمگامبیتاوا» معاون وزیر بهداشت و پزشک ارشد دولتی قزاقستان اعلام کرد، اکثر قزاقستانی های که به ویروس همه گیر مبتلا شده اند دوره کامل واکسیناسیون یا واکسیناسیون مجدد را تکمیل نکرده اند، یا از زمان دریافت واکسن بیش از شش ماه  گذشته است.

طبق گزارش کمیسیون بین نهادی، تا 29 ژوئن، 137 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در قزاقستان ثبت شده است.

اکثر موارد ابتلا به کرونا، به شهر های آلماتی و نورسلطان به ترتیب 77 نفر و 26 تن، مرتبط بوده که بالاترین شاخص در ماه مارس 2022 به شمار می رود.

منبع : خبرگزاری فارس