مقام اوکراینی: حمله موشکی به اودسا دستکم 17 کشته برجای گذاشت
سرویس بین الملل - یک مقام اوکراینی اعلام کرد در حملات موشکی روسیه به یکی از شهرهای اوکراین دستکم ۱۷ نفر کشته شده‌اند.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - یک مقام اوکراینی صبح جمعه اعلام کرد در اثر حمله موشکی روسیه به مواضعی در شهر اودسا ۱۷ غیرنظامی کشته و ده ها نفر مجروح شده اند.

خبرگزاری «رویترز» با اشاره به اینکه نمی تواند این اظهارات را تأیید کند به نقل از سخنگوی دولت محلی اودسا نوشت، در حمله روسیه به این شهر، یک موشک به ساختمان مسکونی ۹ طبقه ای اصابت کرده و امدادگران در حال بیرون آوردن افراد از زیر آوار هستند.

رویترز به نقل از این مقام اوکراینی افزود، موشک دیگری به یک مکان عمومی برخورد کرده که سه کشته و یک زخمی بر جای گذاشته است.

حمله موشکی روسیه به اودسا در حالی انجام شده که اخیراً رسانه های اوکراینی گزارش داده اند یک مرکز خرید بزرگ در شهر «کِرِمنچوک» واقع در استان پوتاوا هدف حمله موشکی روسیه قرار گرفته است. گفته می شود در این حمله حداقل ۲۸ نفر کشته و بیش از ۵۰ تن دیگر مجروح شدند.

وزارت امور خارجه روسیه در توضیحی اعلام کرد در مجاورت این مرکز خرید، یک انبار مهمات و تسلیحات ارسالی غرب وجود داشته و نیروهای روس آن را هدف قرار داده اند.

مقامات روس پیش از این نیز نیروهای اوکراینی را به سنگر گرفتن در مناطق مسکونی و ایجاد انبار تسلیحاتی در این نقاط متهم کرده بودند.

در پی اقدام آمریکا به ارسال سامانه های راکتی دوربرد به اوکراین، روسیه هشدار داده بود مناطقی را هدف قرار می دهد که تا به حال مورد هدف قرار نگرفته بودند.

با ورود جنگ اوکراین به ماه پنجم، تمرکز نیروهای روس همچنان بر روی منطقه دونباس بوده و به نوشته رویترز در ناحیه «لیسیچانسک» در حال پیشروی است. به گفته فرماندار این ناحیه، توپخانه روسیه از چند جهت در حال گشودن آتش بوده و سربازان روس نیز از جهات مختلف در حال پیشروی هستند.

منبع : خبرگزاری فارس