مشارکت تل آویو در رزمایش (شیر آفریقایی 2022) برای نخستین بار
سرویس بین الملل - وزارت جنگ رژیم صهیونیستی از شرکت تل‌آویو در رزمایش شیر آفریقایی ۲۰۲۲ برای اولین بار در مغرب خبر داد.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس -   «آویخای ادرعی» سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که نظامیانی از ارتش تل آویو، برای اولین بار در رزمایش های نظامی بین المللی «شیر آفریقایی ۲۰۲۲» در مغرب شرکت کرده اند.

طبق گزارش پایگاه خبری «روسیا الیوم» و به نقل از پایگاه اینترنتی وزارت جنگ رژیم صهیونیستی، ادرعی گفته است که رئیس بخش خاورمیانه و شمال آفریقا در دفتر سیاسیون و نظامیان وزارت جنگ تل آویو که به عنوان وابسته نظامی در مغرب کار می کند، به همراه نظامیانی از ارتش صهیونیستی [برای مشاهده مانورها] در این رزمایش شرکت کرده اند.

مشارکت تل آویو در رزمایش (شیر آفریقایی 2022) برای نخستین بار

این رزمایش هفته گذشته به رهبری فرماندهی نیروهای ایالات متحده در آفریقا و نیروهای مسلح سلطنتی مغرب برگزار شد؛ رزمایشی که به عنوان بزرگ ترین مانور سالانه، توسط هر دو ارتش در آفریقا سازماندهی می شود.

نظامیان رژیم صهیونیستی در حالی در این رزمایش نظامی شرکت کردند که طی توافقنامه هایی به دنبال فروش تسلیحات به دولت مغرب هستند. روزنامه اقتصادی «گلوبس» نیز هفته گذشته به نقل از منابع تل آویو در گزارشی اعلام کرد که مغرب و کشورهای حوزه خلیج فارس، درخواست خرید سامانه های جنگی و دفاعی از تل آویو را مطرح کرده اند.

منبع : خبرگزاری فارس