واکنش شدید کره شمالی به توافق همکاری نظامی آمریکا، ژاپن و کره جنوبی
سرویس بین الملل - وزارت امور خارجه کره شمالی توافق افزایش همکاری نظامی میان آمریکا، ژاپن و کره جنوبی را محکوم کرده و پاسخ متقابل به آن را اعلام کرد.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - وزارت امور خارجه کره شمالی روز یکشنبه توافق اخیر میان آمریکا، ژاپن و کره جنوبی در حاشیه نشست سران ناتو را محکوم کرد.

به نوشته روزنامه «گاردین»، این مقام کره شمالی اعلام گفت: «واقعیت به روشنی نشان می دهد که هدف حقیقی آمریکا از پخش شایعه "تهدید ناشی از کره شمالی" این است که بهانه ای برای کسب برتری نظامی در حوزه اقیانوس هند-آرام داشته باشد».

او همچنین بیان داشت: «وضع عمومی، حاکی از نیاز فوری تری برای تقویت دفاع کشور به منظور سازگاری فعالانه با تنش آلود شدن سریع فضای امنیتی شبه جزیره کره و باقی نقاط جهان است».

در بیانیه این مقام کره شمالی آمده است: «سران آمریکا، ژاپن و کروه جنوبی برای مقابله با کره شمالی فکرشان را روی هم گذاشته و اقدامات خطرناک نظامی مشترک علیه این کشور از جمله به راه انداختن رزمایش های مشترک نظامی را به بحث گذاشتند».

هفته گذشته نیز این وزارتخانه در بیانیه ای اعلام کرد: «آمریکا هم زمان با اجرای گستاخانه رزمایش های نظامی با کره جنوبی و ژاپن، در حال اقدام تمام عیار برای ایجاد ناتوی آسیایی است».

با این وجود نیروهای پدافند هوایی ژاپن روز ۲۹ ژوئن (هشتم تیر ماه) به همراه ارتش ایالات متحده رزمایش هوایی با حضور جنگنده ها بر فراز آب های ژاپن و دریای چین شرقی برگزار کردند.

منبع : خبرگزاری فارس