تل آویو؛ نخست وزیر جدید در پی تقویت اقتصادی و امنیتی

تل آویو؛ نخست وزیر جدید در پی تقویت اقتصادی و امنیتی

۱۲ تیر ۱۴۰۱ - ۱۶:۴۷ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - نخست‌وزیر پیشبرد امور رژیم صهیونیستی تاکید کرد که کابینه، برای قدرت اقتصادی، سیاسی و امنیتی تل‌آویو تلاش خواهد کرد.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - «یائیر لاپید» نخست وزیر کابینه انتقالی امروز (یکشنبه) در ابتدای جلسه کابینه، تاکید کرد که اهداف ما در ماه های آینده بر انجام و پیشبرد امور متمرکز خواهد بود؛ به طوری که گویی انتخاباتی در پیش نداریم.

طبق گزارش پایگاه خبری «i۲۴»، لاپید در این جلسه گفته است: «این دولت همانطور که در سال های گذشته کار کرده، فعالیت خود به سود شهروندان را ادامه خواهد داد. ما برای تصمیم گیری و اجرایی کردن تصمیمات تلاش خواهیم کرد و به دنبال تقویت توان اقتصادی، سیاسی و امنیتی اسرائیل خواهیم بود».

نخست وزیر پیشبرد امور تل آویو افزود: «این حق شهروندان اسرائیل است که دولتی داشته باشند که بتواند همیشه به کار و فعالیت خود ادامه دهد؛ این چیزی است که آن ها از ما انتظار دارند و این انتظار من از دوستان وزرا [در این کابینه] هم است».

لاپید در ادامه به مشکلات داخلی سرزمین های اشغالی اشاره کرد و گفت: «بحران آموزش و پرورش نمی تواند منتظر [کار ما] بماند و بودجه بیمارستان ها را هم نمی توان به تعویق انداخت. ما باید در همه زمینه ها به طور مداوم کار کنیم و این دقیقاً همان کاری است که ما انجام خواهیم داد».

شب گذشته (شنبه) نخست وزیر جدید و موقت رژیم صهیونیستی درباره اهداف منطقه ای خود، اذعان کرد که توافقنامه های ابراهیم، نعمت بزرگی برای این رژیم هستند و روند عادی سازی ها ادامه خواهد یافت.

روز پنج شنبه هفته گذشته، نمایندگان پارلمان رژیم صهیونیستی، کنست را منحل و مقرر کردند تا چهار ماه دیگر انتخابات زودهنگام در سرزمین های اشغالی برگزار کنند. لاپید به عنوان نخست وزیر پیشبرد امور جایگزین «نفتالی بنت» شد و روز جمعه، برنامه های خود در این جایگاه را با شرکت در نشستی با موضوع پیگیری وضعیت اسُرا و مفقودین صهیونیست، در مقر وزارت جنگ رژیم صهیونیستی آغاز کرد.

منبع : خبرگزاری فارس