آتش سوزی های جنگلی در فرانسه؛ تخلیه منازل از سوی هزاران نفر+تصاویر
سرویس بین الملل - همزمان با موج گرما و بدترین خشکسالی در تاریخ فرانسه، آتش سوزی جنگلی در جنوب غربی این کشور هزاران نفر را آواره کرد.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - آتش سوزی جنگلی روز چهارشنبه در منطقه «ژیروند» در جنوب غربی فرانسه خانه ها را ویران و هزاران نفر ساکنان این منطقه را که برخی با نزدیک تر شدن شعله ها به پشت بام ها رفتند، مجبور به تخلیه منازل کرد.

به گزارش خبرگزاری «رویترز» بیش از ۱۰۰۰ آتش نشان با پشتیبانی هواپیماهای آتش خاموش کن در حال مبارزه با آتشی هستند که بیش از ۶۰۰۰ هکتار را تخریب کرده و از کنترل خارج شده است.

فرانسه، مانند بقیه نقاط اروپا، با موج گرمای پی در پی و بدترین خشکسالی تاریخ دست و پنجه نرم می کند و ده ها آتش سوزی در سراسر این کشور شعله ورهستند. در یک روستا در منطقه آتش سوزی، پلیس خانه به خانه رفت و به ساکنان گفت که با پیشروی آتش آنجا را ترک کنند.

آتش سوزی های جنگلی در فرانسه؛ تخلیه منازل از سوی هزاران نفر+تصاویر

 

یکی از ساکنان این منطقه به رویترز گفت: «همه در دهکده به پشت بام های خود رفتند تا ببینند چه اتفاقی دارد می افتد. در عرض ۱۰ دقیقه دود بسیار زیاد شد.»

آتش نشانان فرانسه اعلام کردند احتمال تخلیه بیشتر وجود دارد. با این حال، برخی از ساکنان روستای «هاستنس» تمایلی به ترک خانه های خود ندارند.

آتش سوزی های جنگلی در فرانسه؛ تخلیه منازل از سوی هزاران نفر+تصاویر

 

آتش سوزی جنگلی ژیروند یکی از آتش سوزی هایی است که در تابستان امسال در سراسر اروپا رخ داده و توسط موج های گرمایی که قاره را فراگرفته و دمای بی سابقه ای را در برخی نقاط به ارمغان آورده ایجاد شده است. ژیروند در ماه ژوئیه توسط آتش سوزی های بزرگ جنگلی آسیب دید که   بیش از ۲۰۰۰۰ هکتار از جنگل را نابود و تقریباً ۴۰۰۰۰ نفر را به طور موقت مجبور به ترک خانه های خود کرد.

آتش سوزی های جنگلی در فرانسه؛ تخلیه منازل از سوی هزاران نفر+تصاویر

 

مقامات فرانسوی بر این باورند که جهنم اخیر در نتیجه آتش سوزی های قبلی بوده است. آتش سوزی در بخش های جنوبی «لوزره» و «آویرون» نیز شعله ور بود. در غرب فرانسه، بیش از ۱۲۰۰ هکتار در آتش سوزی دیگری سوخت.

در پرتغال، نزدیک به ۱۲۰۰ آتش نشان با پشتیبانی ۸ هواپیما با آتش سوزی در منطقه کوهستانی «کوویلا» در حدود ۲۸۰ کیلومتری  شمال شرق «لیسبون» که از روز شنبه بیش از ۳۰۰۰ هکتار از جنگل ها  را سوزانده است، مبارزه کردند.

اسپانیا و یونان نیز در چند هفته گذشته مجبور به مقابله با آتش سوزی های متعدد شده اند.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط