امکان صدور 3 سال حبس و رد صلاحیت انتخاباتی برای ترامپ

امکان صدور 3 سال حبس و رد صلاحیت انتخاباتی برای ترامپ

۱۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۵۹ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - یک وکیل مسائل انتخاباتی در آمریکا گفته بسته به اینکه چه اسنادی که از بازرسی اف‌بی‌آی از عمارت دونالد ترامپ به دست بیایند احتمال صدور محکومیت حبس تا ۳ سال و جلوگیری از فعالیت سیاسی او در ایالات متحده وجود دارد.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - حمله «اف بی آی» به عمارت «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور سابق آمریکا در  «مار اِ لاگو» و اقع در در پالم بیچ فلوریدا و گمانه زنی درباره تبعات آن این روزها به اصلی ترین موضوع رسانه های آمریکا تبدیل شده است. 

در همین راستا، «مارک الیاس»، وکیل مسائل انتخاباتی در آمریکا که ریاست دفتر حقوقی ستاد انتخاباتی هیلاری کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ را به عهده داشته است به یک بند قانونی اشاره کرده که بسته به آنکه چه اسنادی از بازرسی اف بی آی به دست بیایند می تواند برای صدور مجازات برای او به کار گرفته شود.

الیاس در حساب کاربری اش در توییتر یادآوری کرده بند ۲۰۷۱ از ماده ۱۸ قانون اساسی آمریکا صراحت دارد چنانچه فردی که به اسناد محرمانه دولتی دسترسی دارد اقدام به «مخفی سازی، حذف، تقطیع، محو، جعل یا نابودی» این اسناد کند مرتکب فعل غیرقانونی شده است.

برخی از رسانه های آمریکایی نوشته اند همین ماده قانونی که الیاس به آن اشاره کرده بیان می کند فردی که از اسناد دولتی سوءاستفاده کند بایستی «ذیل این ماده جریمه شده و یا به تحمل حبس تا ۳ سال یا هر دو محکوم شود.»

 

 

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط