عملیات هواپیماهای نظامی روسیه در منطقه شناسایی هوایی آلاسکا
سرویس بین الملل - فرماندهی دفاع هوافضای آمریکای شمالی از ماموریت هواپیماهای نظامی روسیه در آلاسکا خبر داد.

به گزارش سرویس بین الملل برخط نیوز به نقل از فارس - فرماندهی دفاع هوافضای آمریکای شمالی چهارشنبه شب به وقت تهران اعلام کرد که چند فروند هواپیمای نظامی روسیه در آلاسکا رویت شدند.

به گزارش خبرگزاری «رویترز» فرماندهی دفاع هوافضای آمریکای شمالی  (نوراد) در توییتی اعلام کرد شماری ازهواپیماهای تجسسی روسیه در دو روز گذشته در حال ورود و انجام عملیات در منطقه شناسایی دفاع هوایی آلاسکا مشاهده شده اند.

فرماندهی دفاع هوافضای آمریکای شمالی تاکید کرد که هواپیماهای نظامی روسی وارد حریم هوایی آمریکا یا کانادا نشده اند. فرماندهی دفاع هوافضای آمریکای شمالی به نوع هواپیماهای نظامی روسیه هیچ اشاره ای نکرده است.

فرماندهی دفاع هوافضای آمریکای شمالی یک نهاد نظامی مشترک میان آمریکا و کاناداست که ماموریت  رصد، هشدار دادن  و دفاع از آسمان آمریکای شمالی را  برعهده دارد.

چندی قبل نیز فرمانده مقر دفاع هوا فضای آمریکای شمالی فاش ساخت که  دو فروند هواپیمای گشت دریایی روسیه پدافند هوایی آمریکا و کانادا را در یک نمایش قدرت  و در بحبوحه عملیات نظامی روسیه در اوکراین آزمایش کردند.

 ژنرال «گلن ون هرک» فرمانده دفاع هوافضای آمریکا و کانادا در آمریکای شمالی با افشای این ماوریت جت های روسی گفت که نفوذ اخیر نسبت به حوادث گذشته مربوط به بمب افکن های روسی با قابلیت حمل کلاهک هسته ای کمتر تحریک آمیز بوده است.

عملیات هواپیماهای نظامی روسیه در منطقه شناسایی هوایی آلاسکا

 

گفتنی است که هواپیماهای راهبردی روسیه در چند سال گذشته نزدیک سواحل ایالات متحده پرواز انجام داده اند. روسیه همچنین اعلام کرده که سطح هوشیاری نیروهای اتمی خود را پس از حمله به اوکراین در فوریه افزایش داده است، اگرچه مقامات پنتاگون گفته اند هیچ نشانه ای وجود ندارد که این نیروها واقعاً در وضعیت آماده باش بالاتر قرار داشته باشند.

چندی قبل نیز پنتاگون  (وزارت دفاع آمریکا) اعلام کرد که ارتش ایالات متحده ساخت یک رادار دوربرد برای یک سامانه دفاع موشکی مستقر در آلاسکا را به پایان رسانده که می تواند موشک های بالستیک قاره پیما را ردیابی کند.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در برخط